Aplikacje komórkowe

Napisany By Krzysieczek dnia Lip 20, 2011 | 0 komentarzy


Aplikacje komórkowe to wszystkie dodatkowe opcje, programy, narzędzia, jakie możemy wgrać i zainstalować na naszym telefonie komórkowym, smartfonie czy palmtopie. Rynek aplikacji rozwinął się tak szybko jak rynek urządzeń mobilnych. Stało się tak za sprawa ciągłej chęci ulepszania i unowocześniania swoich urządzeń. Aplikacja dla telefonu komórkowego to nic innego jak prosty program mający na celu ułatwienie życia czy też pracę użytkownikowi. Aplikacje do tego typu urządzeń tworzone są praktycznie w każdej dziedzinie.

Bez problemu możemy za pośrednictwem odpłatnych stron internetowych pobrać aplikacje, którą jest np. zaawansowany kalkulator, słownik czy translator obcego języka. Koszt takich aplikacji sięga zwykle do dwudziestu złotych. Są one bardzo łatwe do odnalezienie i zainstalowania ponadto nie potrzeba żadnej instrukcji obsługi, aby opanować biegle ich wszystkie opcje. Wśród najczęściej wybieranych aplikacji znajdują się aplikacje z dziedziny edukacja. Wśród nich znajdziemy pomoce naukowe z dziedziny chemii, fizyki, matematyki języków obcych czy też historii. Jest to bardzo wygodna forma nauki gdyż nie wymaga noszenia ze sobą notatek czy podręczników, wystarczy chwila wolnego czasu, aby się pouczyć. Istnieją również aplikacji mające na celu np. retuszowanie zdjęć czy tworzenie własnych dzwonków. Wśród ludzi pracujących największym zainteresowaniem są aplikacje zwane jako naukowe. W tej kategorii możemy znaleźć takie programy jak kodeks prawa, przepisy ruchu drogowe, testy egzaminacyjne na prawo jazdy czy encyklopedie.

Bardzo ważnym jest, aby przy zakupie interesującej nas aplikacji sprawdzić czy nasze urządzenie lub system operacyjny będzie w stanie ją obsłużyć. Lista modeli jak i systemów operacyjnych, na jakich działa dana aplikacja widnieje prawie zawsze w ogłoszeniu, dodatkowo kolejnym istotnym czynnikiem jest sprawdzenie czy korzystanie z usług aplikacji jest darmowe czy też trzeba za nie płacić. Mobilne aplikacje zajmują o wiele mniej miejsca na naszej pamięci niż te komputerowe, co czyni je o wiele bardziej atrakcyjnymi.

VN:F [1.9.22_1171]
Ocena: 6.5/10 (20 głosów )
VN:F [1.9.22_1171]
Oceny: 0 (z 0 głosów)