Atrakcyjnie oprocentowane konto bankowe. Gdzie takie znaleźć?

Napisany By i2e dnia Wrz 28, 2015 | 0 komentarzy


Oszczędności nie warto przechowywać na osobistym rachunku bankowym, bo taki najczęściej nie jest oprocentowany. By pomnażać odłożone pieniądze, warto wybrać dobrze oprocentowane konto oszczędnościowe.

Banki oferują wiele produktów, za pomocą których klienci mogą pomnażać posiadane oszczędności. Do najpopularniejszych zalicza się lokaty bankowe i rachunki oszczędnościowe. Najlepsze konto bankowe również może być oprocentowane, ale wysokość tego oprocentowania najczęściej jest niższa niż innych produktów. Jeżeli zastanawiasz się, w którym banku znajdziesz najlepszą ofertę kont oszczędnościowych, to czas bliżej przyjrzeć się rachunkowi osobistemu, z którego aktualnie korzystasz.

Szeroki wybór produktów oszczędnościowych

W zakresie kont oszczędnościowych banki mają szeroką ofertę. Przynajmniej po jednym takim produkcie oferują najpopularniejsze banki. ING Bank Śląski proponuje swoim klientom konto oszczędnościowe o oprocentowaniu 2,5% przez 4 pierwsze miesiące i nie wymaga przy tym, by zainteresowany korzystał z innych produktów banku. PKO Bank Polski proponuje założenie konta oszczędnościowego, którego oprocentowanie jest zmienne i zależy od wysokości środków znajdujących się na nim. Przy kwocie wyższej niż 200 tys. zł, klient może liczyć na oprocentowanie 0,90% w skali roku.

Część banków, by klient mógł skorzystać z atrakcyjnie oprocentowanego konta oszczędnościowego wymaga od niego aktywnego korzystania z konta osobistego. Przykładem jest Smart Bank, który dopiero wkroczył na rynek i który kusi swoich klientów kontem oszczędnościowym o oprocentowaniu 3% dla kwot do 50 tys. zł.

pieniadze

Na co zwrócić uwagę, wybierając konto oszczędnościowe?

Wybór najlepszego konta oszczędnościowego nie jest łatwy. Klienci zainteresowani założeniem takiego muszą pamiętać, by dokładnie sprawdzić, od czego jest uzależniona wysokość oprocentowania. Czasem mowa o kwocie znajdującej się na rachunku, czasem promocyjne oprocentowanie jest dostępne tylko przez kilka miesięcy (potem środki są pomnażane wolniej, bo oprocentowanie jest niższe).

Wybierając konto oszczędnościowe, klienci powinni zwrócić uwagę na to, czy bank, z którego usług korzystają, nie przygotował promocji. Zdarza się, że stali klienci mogą skorzystać z lepszego oprocentowania niż nowi. Skorzystanie z takiego rozwiązania jest praktyczne, bo można zyskać więcej niż pozostali klienci banku.

Jak została skonstruowana umowa?

Uwagę warto też zwrócić na sposób skonstruowania umowy. Klient powinien dowiedzie się, czy nie znajdują się w niej zapisy mówiące o tym, że może on stracić część wypracowanego zysku (np. zamykając konto w kilka miesięcy po jego otwarciu). Choć banki rzadko stosują takie zapisy, to jednak warto mieć to na uwadze.

Źródło wpisu: http://bankowe-konto.pl/

VN:F [1.9.22_1171]
Ocena: 10.0/10 (1 głos )
VN:F [1.9.22_1171]
Oceny: 0 (z 0 głosów)