Bezpieczeństwo Twojego sprzętu to podstawa. Kup zapięcie rowerowe!

Napisany By Majkel dnia Mar 27, 2017 | 0 komentarzy


Kupiłeś właśnie nowy rower i zastanawiasz się jak przetrwać w miejskiej dżungli? Masz wrażenie, że ludzie wokół wiedzą, że jeździsz na nowym sprzęcie? Boisz się zostawić go pod sklepem? Popadasz w paranoję i już wiesz, że musisz kupić zapięcie do roweru.

Przez całe życie dokonujesz wyborów. Nadszedł czas, by wybrać zabezpieczenie rowerowe

zapięcie rowerowe

By focusedcapture Flickr.com (licencja Creative Commons)

Podejmujesz już dorosłe decyzje, jesteś dojrzałym człowiekiem. Co zrobić, by wybór tak oczywistej rzeczy Cię nie przerósł? Zapięcia różnią się między sobą stopniem ochrony i sposobem ich używania.

Różne typy zabezpieczeń – zdecyduj sam

Jeżeli zależy Ci na rowerze nie trać pieniędzy na linkę stalową, która jest bardzo gęsto pleciona. Powinna skutecznie odstraszać złodzieja, jednak daje się bardzo łatwo przeciąć. Innym rodzajem zabezpieczenia jest linka z tulejami, które rzekomo miały utrudniać jej przecięcie, ale i to się nie zawsze sprawdza.

Drożej w tym wypadku znaczy lepiej

U-locki to klasyczne zapięcia dla rowerów. Są nieco droższe niż linki, ale zdecydowanie bardziej skuteczne. Wykonane ze stali hartowanej i odpowiednio utwardzanej. Najlepiej wybrać takie U-locki, które mają dodatkowo osłonięty zamek. Kolejnym zabezpieczeniem są łańcuchy, które są droższe od U-locków. Są dość ciężkie, ale podobnie jak poprzednie zabezpieczenie dobrze spełniają swoją funkcję.

Bądź uważny, oceń otoczenie, w którym zostawiasz rower

Wybierz miejsce, w którym panuje duży ruch, złodziej będzie czuł się mniej pewnie, gdy wokół będą kręcili się przechodnie. Zostaw rower w miejscu dobrze oświetlonym. Rower przypinaj do elementów, które są na stałe przymocowane do ziemi. Sprawdź, czy element, do którego przypinasz rower da się łatwo przeciąć.

Jak dodatkowo zabezpieczyć rower?

Spisz numer fabryczny ramy swojego sprzętu. Gdyby jednak wszelkie zabezpieczenia nie poradził sobie ze złodziejem, późniejsze znalezienie Twojej zguby będzie łatwiejsze. Prewencyjnie możesz także ubezpieczyć rower przed kradzieżą z piwnicy, garażu lub mieszkania.

Jakich błędów nie popełniać?

Nie zostawiaj roweru pod sklepem, czy w innym miejscu „tylko na chwilę”. Właśnie ta chwila może sprawić, że stracisz swój sprzęt. Nie zapomnij o przypinaniu do stojaka jednocześnie koła i ramy. Gdy zostawiasz przypięty rower zdejmij elementy, które mogą kusić złodzieja np. licznik, oświetlenie, stylowy dzwonek.

Co zrobić, by móc się jeszcze lepiej uchronić?

Nie kupuj rowerów ani części rowerowych z niesprawdzonych źródeł i zawsze domagaj się dowodu ich zakupu oraz gwarancji. Jeżeli jeden z
Twoich rowerów jest brzydki, podrapany i nieco starszy – wykorzystaj go do krótkich wycieczek po mieście. Taki sprzęt na pewno nie zainteresuje potencjalnego złodzieja. Swój nowy rower wybierz na wycieczki długie, krajoznawcze, takie, gdzie rower zawsze będzie przy Tobie.

Wiesz, że przeczytałeś przed chwilą fragment pełnego artykułu?

kliknij i czytaj dalej na TOP Bikes

VN:F [1.9.22_1171]
Ocena: 10.0/10 (1 głos )
VN:F [1.9.22_1171]
Oceny: +1 (z 1 głos)