Blackjack, porady

Napisany By Mike Tarson dnia Lip 20, 2011 | 0 komentarzy


Blackjack jest karcianą gra hazardową, typową dla kasyn, która polega na uzyskaniu dwudziestu jeden punktów, za pomocą sumy wartości każdej z kart. Karty z liczbami sumują swoją wartość, figury sumują dziesięć i as to jedenastka albo jedynka, jeśli gracz przekroczyłby dwadzieścia jeden w zagrywce. Jeśli uzyskuje się dwadzieścia jeden z tylko dwoma kartami, nazywa się to blackjack i wygrywa się automatycznie. Gra się na półokrągłym stole z miejscem dla siedmiu graczy, każdy z których dysponuje z zaznaczonego miejsca na którym może obstawiać przez rozdaniem.

Blackjack nie jest tylko grą, w której rządzi przypadek. W Stanach Zjednoczonych został dokładnie zbadany. Pionierem był w latach sześćdziesiątych Edwrad Thorp, matematyk zatrudniony w IBM, który zaprojektował komputer z milionami rozdań, dochodząc do wniosku, że istnieje jeden jedyny poprawny sposób na rozgrywanie blackjacka. Zbiór tych jedynych sposobów rozgrywki nazywa się podstawową strategią, i jej rygorystyczne zastosowanie pozwala na zmniejszenie przewagi kasyna nad graczem. Thorp doszedł także do wniosku że wysokie karty są korzystne dla gracza, ponieważ są podstawą do uzyskania dobrej rozgrywki, podczas gdy niskie karty są korzystne dla krupiera, ponieważ pozwalają mu na rozdania zobowiązujace. To spowodowało tak zwane liczenie kart, technika która polega na nie straceniu z wzroku rozgrywanych kart, aby ustanowić czy pomiędzy tymi, które pozostają do gry, jest większa ilość kart wysokich czy niskich. Było wielu tych, którzy liczyli karty, najlepszym i mitycznym jest Ken Uston.

Tacy ludzie nie są dobrze widziani w kasynach. Jeśli kasyno wykrywa, albo podejrzewa że gracz liczy, zapraszają go do zmiany gry lub wyrzucają go z kasyna, powołując się na prawo do wstępu. W każdym bądź razie, dni osób liczących karty są policzone, ponieważ kasyna instalują maszyny do automatycznego tasowania, które uniemożliwia liczenie. W kasynie chodzi o uzyskanie większej ilości punktów niż krupier, starając się dotrzeć do 21 punktów.

VN:F [1.9.22_1171]
Ocena: 7.2/10 (11 głosów )
VN:F [1.9.22_1171]
Oceny: 0 (z 0 głosów)