Cierpisz na ból głowy? Znamy 3 najczęstsze przyczyny tej dolegliwości

Napisany By Majkel dnia Lis 23, 2016 | 0 komentarzy


Ból bólowi nierówny, a każdy z nich dotyka nas z taką samą siłą. W zależności od dokładnego miejsca i charakteru dolegliwości można ocenić jej przyczynę i skutecznie ją zwalczyć, a nie tylko wyciszyć. My znamy 6 najczęstszych powodów bólu głowy. Ciekawy? Sprawdź sam.

Migrena

ból błowy

Czujesz pulsujący ból wyłącznie po jednej ze stron Twojej głowy? Dokładne miejsce określiłbyś jako oczodół lub skroń? Zbliżasz się ku wymiotom, a Twoje oczy stają się bardzo wrażliwe na jakiekolwiek źródło światła? To migrenowy ból głowy, z którym zmaga się większość z nas. Jego czas trwania w zależności od nasilenia trwa kilka godzin lub nawet kilka dni. Wiemy jak sobie z nim poradzić i dajemy Ci gotowe rozwiązanie.

Jak najszybciej przyjmij leki przeciwbólowe, najlepiej w formie rozpuszczonej. To one pomogą Ci przetrwać najintensywniejszy okres dolegliwości i pozwolą na przejście ku kolejnym etapom kuracji.
Umieść na czole chłodny okład. To on przyniesie Ci pożądaną ulgę i przyspieszy odejście bólu.
Przyczyną migrenowego bólu głowy może być spożywanie produktów nabiałowych, które w kontakcie z Twoim organizmem wywołują nieprzyjemne efekty neurologiczne. To najprostsza przyczyna. Jeśli jednak po analizie posiłków ból nie ustaje, skontaktuj się z neurologiem i podejmij stosowne leczenie.

Napięcie

– Ból głowy czujesz wyłącznie w sytuacjach pełnych stresu i emocji, a dolegliwość określiłbyś jako sznur zaciskający się wokół czoła? To znak, że cierpisz na napięciowy ból głowy, który ze wszystkich rodzajów jest tym najłatwiejszym w zwalczeniu – czytamy w serwisie www.zdrowie-naturalnie.com.pl

Odpręż się, odetchnij głęboko i wycisz się. Napięciowy ból głowy mija sam i dość szybko, w zależności od tego, w jakim tempie potrafisz sprowadzić swój organizm na polanę spokoju.
Zredukuj stres – to on jest główną przyczyną tego rodzaju bólu. Odgoń czarne myśli, nie denerwuj się, a ewentualnie pojawiające się napięcie zredukuj sprawdzonymi wcześniej sposobami.

Zatoki

Ten rodzaj dolegliwości charakteryzuje się tępym, głębokim bólem nasilającym się wraz z każdym pochyleniem i umiejscowionym w okolicy czoła. Najczęściej występuje w towarzystwie kataru i bólu zatok. Co robić w przypadku jego występowania?

Przyjmij lek uśmierzający ból zatok i redukujący jego oznaki chorobowe. W ten sposób dotrzesz do sedna, bo w zatokowym bólu głowy to właśnie one odgrywają główną rolę.
Wiedz, że katar też się leczy. Nawilżona śluzówka nie przyczyni się do choroby zatokowej, dzięki czemu zmniejszysz ryzyko pojawienia się bólu głowy.
Idź do lekarza, jeśli objawy po kilku dniach intensywnego leczenia nie ustąpiły. To znak, że dopada Cię choroba, a bez antybiotyku już sobie z tym nie poradzisz.

VN:F [1.9.22_1171]
Ocena: 10.0/10 (1 głos )
VN:F [1.9.22_1171]
Oceny: +1 (z 1 głos)