Cudowni Kozacy

Napisany By Krzysieczek dnia Sie 22, 2012 | 0 komentarzy


Jeżeli jesteśmy niecierpliwi to Kozacy 2 to z całą pewnścią gra, którą powinniśmy omijać szerokim łukiem. I szczerze powiem, że bardzo mi się to podoba. Twórcy gry stworzyli nie tylko gameplay, ale również klimat odpowiadający ówczesnym wojnom.. dowódcy musieli zachować stoicki spokój, obserwować, jak ich żołnierze umierają w krwawej masie, aby w ostatnim momencie dać rozkaz otworzenia ognia.. aby zobaczyć, jak przeciwnik ucieka z podkulonym ogonem. To naprawdę ważne – jeżeli strzelamy na zielonym zasięgu, to wróg prawdopodobnie niewiele straci, natomiast przeładowanie trwa całe wieki.
Więc sytuacja nie wygląda zbyt ciekawie. Wiele razy musiałem podpuszczać wroga po kilkanaście razy, zanim stracił cierpliwość i wystrzelił starannie przygotowaną salwę w złym momencie – oczywiście przypłacił to krwią swoich żołnierzy, którzy nie mogac się ruszyć z pozycji dostali salwę z odległości metra.. niesamowite straty, jednak skubani ustali w miejscu – naprawdę elitarne wojsko, chociaż dowódca schrzanił sprawę po całości.W Kozakach 2 można walczyć w naprawdę wielu wojnach, bitwach, można prowadzić politykę i zajmować się rozbudowywaniem gospodarki państwa.
Jednak w większości przypadków gramy z komputerem.. chyba, że mamy konto internetowe Kozacy 2 i spotykamy się z przeciwnikami z całego świata.. szczerze mówiąc rzadko udaje mi się kogoś trafić, zwykle server stoi puściutki. Dlaczego nie wiem, może ludzie zaglądają raz, widzą, że jest pusto i już więcej nie wchodzą..generalnie ja wchodzę codziennie i zawsze mam nadzieje, że trafię na kogoś czekającego na przeciwnika. Bo gra z komputerem to nie to samo co człowiek, przecież każdy to przyzna. Zupełnie inaczej można grać z człowiekiem, można stosować różne zagrywki strategiczne czy taktyczne.. i z wzajemnością. Trzeba wypatrywać manewrów wroga i przewidywać jego nastepy krok. A komputerowy przeciwnik zawsze robi wszystko tak samo, pozatym nie można zaatakować go „z zaskoczenia”.. zawsze wie co się dzieje na mapie, nie ma czegoś takiego jak  niedopatrzenie.. a szkoda. Z kolei komputer zawsze robi to samo – takie same manewry taktyczne, strategiczne.. zero oryginalności, bez kitu. Mam wiele rozterek, rozkminiam czasami naprawdę głupie rzeczy.. jednak lubię to robić i nie przestanę. Założyłem tego bloga właśnie po to, piszę dziwne rzeczy bo po prostu dobrze się czuję, wylewając „na papier” to co mi przyjdzie do głowy.. a jeżeli ktoś to potem przeczyta to będzie mi miło, najlepiej jak zostawicie jakiś komentarz po sobie.. spodziewam się odwiedzin na moim blogu około raz do roku, czyli nie jest źle, prawda? Raz na rok ktoś przeczyta te bzdety i pomyśli – „boże, ten typ ma nasrane”.
Ale mnie to nie obchodzi – ja się zajmuję grami komputerowymi. Kozaków 2 poznałem już kilka miesięcy temu i zakochałem się w tej grze od pierwszego wejrzenia. Zastanawiałem się jednak w jaki sposób ta gra jest taka fajna? No cóż, przede wszystkim realizm.. gdy żołnierze dostaną salwę „na pysk” jak ja to lubię nazywać i widzą, że każdy obok nich umiera jako krwawy strzępek człowieka to raczje oczywistym jest, że zaczną spierdalać aż im buty pospadają. Na przykład takie coś jest odwzorowane w grze, dlatego uwielbiam ją, bardzo cenię sobie takie realistyczne ciekawostki w grach komputerowych.

VN:F [1.9.22_1171]
Ocena: 0.0/10 (0 głosów )
VN:F [1.9.22_1171]
Oceny: 0 (z 0 głosów)