Dlaczego warto się integrować?

Napisany By alfred.p dnia Lip 24, 2015 | 0 komentarzy


Nie ma nic lepszego niż dobra impreza. Nic tak nie łączy ludzi, nie sprawia, że stają się sobie bliżsi i bardziej względem siebie otwarci, jak właśnie dobra impreza. Dobra zabawa jest kluczem do umysłów ludzkich. Badania psychologiczne wykazały, że ludzie są bardziej skłonni do pomocy i współpracy z ludźmi, z którymi mają wspomnienia szampańskiej zabawy. Te pozytywne wspomnienia pobudzają mózg, który od razu wprawia nas w dobry nastrój.

Wiedzą o tym wszyscy pracodawcy. A przynajmniej wszyscy ci, którzy uważani są za dobrych i rozumiejących potrzeby pracowników pracodawców, dlatego właśnie wielu pracodawców – poczynając od wielkich, międzynarodowych, które zatrudniają setki tysięcy osób na całym świecie, na małych lokalnych firmach, które zatrudniają dosłownie kilka osób, kończąc – decydują się na imprezy integracyjne.

Stwórzmy zespół

Impreza integracyjna to doskonały pomysł na to, by zintegrować swoich pracowników. Proces integracji jest bardzo ważny dla istnienia większości firm. Pracownicy, którzy się znają i szanują to największy skarb każdej firmy. Bowiem pracownicy, który stanowią zespół – zespół w pełni tego słowa znaczeniu – ufają sobie, pomagają i wiedzą, że mogą na siebie w pracy liczyć – pracują lepiej i wydajniej. Podnosi się też ich motywacja do przychodzenia do pracy i robią to w lepszym humorze.

7420489866_80dcd6f371_z

http://katowice.restauracja-atmosfera.pl/pl/spotkanie-firmowe-imprezy-firmowe-oraz-okoliczno%C5%9Bciowe

Nic tak dobrze nie wpływa na firmę, jak właśnie atmosfera, która w niej panuje. W firmach, w których panuje przyjazna, niemalże domowa atmosfera, praca idzie po prostu lepiej i bardziej wydajnie. Wszystko dlatego, że ludzie nie są zestresowani, a dodatkowo chcą pracować wydajniej po to, by nie spowalniać swojego zespołu. Czują się potrzebną i w pełni rozumianą częścią większego zespołu, więc nie chcą zawieść pokładanego w nich zaufania, które czują, że mają.

Organizacja imprezy

Imprezy firmowe można zorganizować na wiele różnych sposobów. Może ona mieć miejsce w barze, pubie, eleganckim hotelu. Nawet sala weselna, czy raczej – sala, która zazwyczaj wypożyczana jest na wesela – może stanowić idealne miejsce na imprezę integracyjną. Bowiem w przypadku takich imprez, miejsce jest oczywiście ważne, ale dużo ważniejsi są ludzie, z którymi przyjdzie nam się wspólnie bawić. W tym tkwi sedno i sekret dobrych imprez integracyjnych.

8467679133_79da5cfb79_z

Oczywiście, idealnie jest wtedy, gdy miejsce, w którym ma się odbyć taka impreza było miejscem, w którym można się dobrze napić i zjeść. Dobre zaopatrzenie ze strony gastronomicznej jest bardzo ważne. Ludzie stają się bardziej otwarci i skłonni do zawierania nowych przyjaźni, w sytuacji, gdy otoczenie im sprzyja. Można nazwać otoczenie i okoliczności sprzyjającymi, gdy dobra zabawa połączona jest też z dobrym jedzeniem i odpowiednią ilością napojów.

Nie można przecenić znaczenia, jakie niosą ze sobą imprezy integracyjne. Niby to tylko chwila zabawy, a jednak jest to chwila zabawy, która jest bardzo ważna – motywuje zespół do bardziej wydajnej pracy i nastraja go pozytywnie do pracy jako takiej. To wszystko z kolei może przenieść się na zupełnie wymierne zyski.

VN:F [1.9.22_1171]
Ocena: 0.0/10 (0 głosów )
VN:F [1.9.22_1171]
Oceny: 0 (z 0 głosów)