Dobre kosmetyki do twarzy i włosów

Napisany By alfred.p dnia Cze 17, 2015 | 0 komentarzy


Płyn mineralny to płyn składający się z wielu mikroskopijnych kuleczek, które zwane są micelami. Są to cząsteczki, mają naturalne właściwości wchłaniania tłuszczy. Dzięki temu dobry płyn mineralny jest w stanie zmyć dokładnie makijaż ze skóry naszej twarzy, razem z tuszem do rzęs. Płyny micelarne są bardzo delikatne, nie naruszają warstwy lipidowej naskórka w żaden sposób. Ponadto, w skład płynu micelarnego wchodzi kwas hialuronowy, jest to naturalny składnik skóry, który jednak w kosmetyku jest bardziej skoncentrowany niż w skórze. Dzięki obecności kwasu w swej strukturze, płyn micelarny doskonale nawilża skórę, ściąga naskórek, a także powoduje, że skóra wygląda na zdrowszą i młodszą, o ile oczywiście będziemy regularnie zażywali kąpieli twarzy w płynie micelarnym.

Dobry płyn micelarny może być przez nas używany do codziennej pielęgnacji skóry – zarówno rano, jak i wieczorem. Rano nasza skóra potrzebuje odświeżenia, rozjaśnienia i przygotowania do zabiegów nakładania makijażu. Dlatego płyn micelarny jak najbardziej nadaje się do takich przygotowań. Ponadto, płyn micelarny może być przez nas używany wieczorami, do zmywania makijażu, nawet tego najtrudniejszego do zmycia, a więc makijażu rzęs i brwi, które są barwione maskarami. Po całym dniu nasza skóra potrzebuje też oczyszczenia z sebum.

Po tym jak oczyścimy skórę, musimy nałożyć na nią tonik. Tonik nie powinien mieć w swoim składzie alkoholu, bo alkohol na dłuższą metę wysusza skórę.

336136328_f11445dcc8_b

źródło: http://sklep.greenpharmacy.pl/

Jednakże dobre oczyszczanie skóry to nie wszystko. Aby dobrze wyglądać, konieczne jest także odpowiednie nawilżane i odżywianie skóry. Można kupować drogie kremy dostarczające naszej skórze substancji odżywczych, ale można także tworzyć sobie kosmetyki naturalne ze wszystkiego, co znajduje się w naszych ogródkach. Naturalne kosmetyki można stosować nie tylko po to, aby mieć piękną skórę, włosy i paznokcie, ale także po to, aby ładnie wyglądały nasze zęby oraz aby nasz mózg był stale świeży. Jednym z przykładów zastosowań ekologicznych kosmetyków jest na przykład przyrządzanie sobie peelingu z miodu. Peeling taki działa kojąco na nasze usta, powoduje, że stają się one ładniejsze i pełniejsze. Miód należy wymieszać z rodzynkami i zostawić tak na piętnaście minut. Dzięki takiej kuracji nasze usta berda nam się bardziej podobały. Nie należy zjadać miodu z ust.

Dopełnieniem dobrego wyglądu kobiety powinny być zdrowo wyglądające, długie włosy. Mocne włosy niestety są przywilejem i nie każda kobieta może cieszyć się taką naturalną ozdobą. Większość kobiet boryka się niestety z takimi problemami jak suche, zniszczone, łamliwe i rozdwajające się włosy. Należy myśleć o tym, w jaki sposób sprawić, by te włosy były jednak mocniej odżywione, ale jednocześnie dobrze jest stosować jedwab do włosów. Jedwab do włosów powoduje, że włosy wydaja się bardziej błyszczące.

Na stosowanie jedwabiu do włosów decydują się zwykle kobiety, które mają kręcone włosy. Takie włosy as z natury puszące się, kruche i cienkie. Potrzebują dużej ilości środków nawilżających, dlatego kobiety i kręconych włosach powinny używać odżywek nawilżających, najlepiej tych bez spłukiwania.

VN:F [1.9.22_1171]
Ocena: 0.0/10 (0 głosów )
VN:F [1.9.22_1171]
Oceny: 0 (z 0 głosów)