Inwestycje deweloperskie w Polsce.

Napisany By alfred.p dnia Sie 25, 2015 | 0 komentarzy


Na pewno wnikliwym obserwatorom nie jest trudno zauważyć, że na rynku mieszkaniowym w naszym kraju prym w ostatnich latach wiodą przede wszystkim różnego rodzaju (niestety jedynie w małej części polskie ) przedsiębiorstwa deweloperskie. Obecnie panujący stan zdecydowanie różni się od tego, z którym mieliśmy do czynienia w czasach komunizmu oraz na początku lat 90-tych, kiedy na rodzimym rynku nieruchomości główną rolę odgrywały spółdzielnie mieszkaniowe czy podległe władzom instytucje takie jak choćby państwowe biuro projektów. To one decydowały o budowie nowych mieszkań i lokali użytkowych. O prywatnej działalności gospodarczej deweloperów jeszcze wtedy nawet nie myślano.

Teraz natomiast role się odwróciły i rynek inwestycji mieszkaniowych jest w większości w rękach prywatnych. Nic zatem dziwnego, że państwu jest trudniej o zyski z takiej działalności jak sprzedaż czy wynajem nieruchomości oraz nie ma już wpływu na to jak wyglądają miasta i rozwój tkanki osiedlowej.

3293127171_795e0a41a0_o

To w jak olbrzymie dynamicznym tempie pojawiają się nowe inwestycje mieszkaniowe i usługowe w najlepszy sposób można zaobserwować w największych polskich miastach. Nieprawdą jest bowiem opinia, że jedynie w Warszawie coś się dzieje w kwestii nowych realizacji mieszkaniowych. Również w innych większych ośrodkach w naszym kraju panorama miast jest pełna dźwigów i żurawi. Powstają zupełnie nowe powierzchnie usługowe czy apartamenty w Krakowie, we Wrocławiu, Łodzi, Poznaniu oraz Gdańsku. Co więcej, w ostatnim czasie coraz większą uwagę zaczęto przykładać także do ich estetyki oraz do jakości materiałów używanych podczas budowy. Między innymi z tego też powodu, nowe budynki są coraz wyżej oceniane przez fachowców oraz posiadają solidne wykończenie.

7166024746_388b64017f_z

Jednak na pewno jeśli chodzi o rozmach inwestycji oraz ich ilość, to Warszawa góruje nad resztą miast. Popyt na nowe mieszkania i lokale usługowe w stolicy Polski jest zdecydowanie większy niż w innych ośrodkach miejskich w kraju. Co jest powodem tego, że Warszawa tak bardzo wyprzedza Kraków czy Wrocław w tym względzie? Głównie dlatego, że duża część rodzimego biznesu ma swoje siedziby w stolicy bądź na jej przedmieściach. Kraków i Łódź, czyli drugie i trzecie pod względem liczby mieszkańców miasta, nie mają tak dużego potencjału demograficznego, a także ekonomicznego, aby mogły one dorównać Warszawie w tym względzie. Istotne jest też to, że stolica Polski jest najbardziej rozpoznawalnym miastem poza naszymi granicami. Nie da się ukryć, że ciąg wyrazów “warszawa apartamenty sprzedaż” jest o wiele częściej wpisywany w Google niż choćby “apartamenty w Krakowie”.

Miasto z syrenką w herbie jest na pewno liderem w Polsce, pod względem liczby metrów kwadratowych powierzchni nowych nieruchomości mieszkaniowych oraz usługowych. W Warszawie w zasadzie co chwilę otwierany jest nowy apartamentowiec, wieżowiec znanej firmy czy blok mieszkaniowy. Takie szybkie tempo inwestycji rodzi jednak liczne problemy dla miasta, szczególnie jeśli chodzi o komunikację. Nierzadko podnoszone są też kwestie estetyki i ochrony konserwatorskiej, kiedy budowa dotyczy ścisłego śródmieścia miasta.

źródło: http://grupa3d.pl/inwestycje+w+sprzeda%C5%BCy,174

VN:F [1.9.22_1171]
Ocena: 0.0/10 (0 głosów )
VN:F [1.9.22_1171]
Oceny: 0 (z 0 głosów)