Jak przygotować auto do malowania?

Napisany By alfred.p dnia Lis 29, 2016 | 0 komentarzy


W przypadku gdy decydujemy się na samodzielne malowanie karoserii auta, musimy wiedzieć, że porywamy się na wykonanie bardzo trudnego i żmudnego zadania. Już cały etap przygotowania karoserii do malowania, to prace bardzo dokładne, wymagające dużo staranności i zachodu. Najważniejszym etapem jest przygotowanie części samochodowych, od tego zależy jak w przyszłości będzie trzymał się lakier na samochodzie.

Farba samochodowa czy lakier w sprayu to artykuły bardzo ważne w procesie malowania karoserii, ale wykorzystujemy je dopiero w końcowej fazie całego procesu lakierowania. Dlatego warto wybrać renomowaną markę tych produktów, jak np. 3M – ofertę znajdziesz na: www.klakiernik.pl/pl/producer/3M/18.

Proces przygotowania powierzchni do lakierowania i malowania jest bardzo pracochłonny, prace są dokładne i precyzyjne. Wszystkie powierzchnie należy dokładnie oczyścić i wypolerować. Polerowanie jest pracą żmudną i nieraz, podczas tej czynności poczujemy pokuszenie się, na odpuszczenie sobie wypolerowania lub dokładniejszego wypolerowania jakiejś części, ale niestety potem wszystko to zemści się na nas. Brzydko będą wyglądały części samochodu z odpryskującą farbą.

W specjalistycznych warsztatach, części do malowania poleruje się maszynowo i są tam zamontowane osobne kabiny do polerowania, oczyszczania czy malowania. Jeżeli chcemy wszystko zrobić ręcznie, niestety musimy do naszej pracy się przyłożyć, czasami samodzielnym malowaniem i restaurowaniem karoserii zajmują się hobbyści. Wtedy te żmudne i ciężkie prace w procesie przygotowawczym do malowania lub lakierowania są dla nich rozrywką i ich hobby.

Wracając jednak do naszego samodzielnego przygotowania auta do malowania, musimy sobie powiedzieć, że napotkamy jeszcze wiele trudności. Wszelkie owady, które będą starały się przyczepić do niezaschniętego lakieru, wszelkie drobne warsztatowe zabrudzenia, pyłki czy inne drobne fruwające odpadki, będą nam stwarzać problemy podczas malowania auta.

Inną trudnością będą kolejne czasy wysychania nakładania poszczególnych warstw, produkty chemiczne nie zawsze dobrze wchodzą ze sobą w reakcję, toteż musimy odczekać odpowiednią ilość czasu by nakładać następną warstwę. Przygotowanie auta do malowania jest pracą bardzo dokładną i wymagającą dużo staranności oraz czasu. Osoba robiąca to łatwo może się zniechęcić, ale w przypadku gdy praca zostanie wykonana dobrze, nagroda za nią też będzie duża.

Widok błyszczącego i dokładnie pomalowanego auta, bez żadnych odprysków, czasami bywa spektakularny i zachwycający.

VN:F [1.9.22_1171]
Ocena: 0.0/10 (0 głosów )
VN:F [1.9.22_1171]
Oceny: 0 (z 0 głosów)