Jak wybrać odpowiednią lokatę?

Napisany By blazej dnia Kwi 19, 2016 | 0 komentarzy


Przed powierzeniem pieniędzy w depozyt bankowi warto przeanalizować wszystkie „za” i „przeciw”, popytać znajomych, poszperać w internecie i wybrać lokatę, która jest najlepsza. Wydaje się proste, lecz wybór banku wcale nie jest taki łatwy.
chwilówki

Oto kilka wskazówek, które mogą stać się światłem w tunelu prowadzącym do trafnej inwestycji:
Weź pod uwagę kilka banków

Nie ograniczaj się tylko do jednego, czy dwóch banków, które wydają Ci się najlepsze albo są po prostu popularne. Przed wybraniem odpowiedniego warto przeanalizować oferty kilku banków, porównać je ze sobą i wybrać na przykład trzy, które wydają się najkorzystniejsze, a później dowiadywać się o nich najwięcej i zdecydować, która jest najlepsza. W wyborze najlepszej oferty przydatny może okazać się ranking lokat, który bez większego problemu można znaleźć w internecie. Zdecyduj w jakim czasie będą Ci potrzebne pieniądze, czytając porady na konta-oszczednosciowe.blogspot.com

To czy chcesz wypłacić pieniądze w przeciągu dwóch, czy dwunastu miesięcy ma duże znaczenie. Zakładanie lokat długoterminowych jest korzystniejsze, ponieważ ich oprocentowania są wyższe. Jednak dla kogoś kto wszystkie swoje oszczędności przechowuje na lokacie i nie jest pewien, czy nie będą mu one potrzebne w najbliższym czasie korzystniejsze mogą okazać się depozyty krótkoterminowe.

Zwróć uwagę na oprocentowanie i częstość kapitalizacji

Oczywistym jest, że najlepiej wybrać lokatę z najwyższym oprocentowaniem, ponieważ odsetki, jakie trafią na konto klienta będą wtedy większe. Jeśli oprocentowanie lokaty będzie niższe od inflacji może okazać się, że będziesz stratny. Natomiast kapitalizacja to częstość w jakiej naliczane są odsetki. Oczywiście im częściej tym lepiej, dlatego dobrze wybrać lokatę z dużą częstotliwością kapitalizacji.

Teoretycznie tak, wysokość oprocentowania zależy od polityki pieniężnej banku. Jednak nie oznacza to że dany bank może ustalić dowolne oprocentowanie. Jest nadzorowany przez radę polityki pieniężnej która to ustala wysokość stóp procentowych. Stopy procentowe są jedną z wytycznych dzięki której banki ustalają wysokość oprocentowania lokat czy kredytów. Im stopy procentowe są większe tym oprocentowanie lokat jest większe.

Podsumowując lokaty bankowe są najbezpieczniejszą formą oszczędzania, dzięki której możemy zarobić dodatkowe pieniądze nie ponosząc ryzyka utraty kapitału. Przed wyborem danej lokaty warto rozejrzeć się na rynku i porównać oferty z kilku banków by wybrać dla siebie najlepszą z możliwych, która sprosta naszym wymaganiom.

VN:F [1.9.22_1171]
Ocena: 0.0/10 (0 głosów )
VN:F [1.9.22_1171]
Oceny: 0 (z 0 głosów)