Jak wybrać turniej pokera dla siebie?

Napisany By alfred.p dnia Cze 30, 2015 | 0 komentarzy


Turniej to szczególny rodzaj rozgrywek pokerowych. Podstawowa zasada jest taka, że wszyscy przystępujący do gry zawodnicy muszą mieć dokładnie taką samą ilość żetonów. To odróżnia turnieje pokerowe od gry stolikowej, gdzie ustalana jest tylko minimalna wartość żetonów, natomiast górnej granicy nie ma – możemy mieć nawet kilkukrotnie więcej pieniędzy od swoich przeciwników. Jednak cel jest taki sam – musimy przejąć żetony pozostałych graczy.

Poker w odmianie turniejowej zakłada jeszcze eliminację graczy. Wraz z kolejnymi rozdaniami liczba zawodników się kurczy, aż w końcu zostaje ich tylko kilkoro, przy ostatnim, finałowym stole.

Taki rodzaj zawodów wymusza określone zarządzanie swoimi pieniędzmi. W turnieju nie możemy tak po prostu dokupić żetony. Jeśli nawet jest to możliwe (turnieje typu rebuy), to tylko raz, w wyznaczonym momencie, a nowy zapas żetonów nie może przekroczyć pewnej wartości.

Ograniczenia finansowe decydują także o wyborze turnieju. Choć wielu początkujących graczy ma chrapkę na szybkie i wysokie nagrody, to najczęściej takie podejście kończy się katastrofą. Zaczynać lepiej od turniejów z mniejszymi nagrodami, bo wtedy wystarczy skromne wpisowe, którego utrata nie będzie dla nas przesadnie bolesna. Jeśli bowiem mamy na koncie 100j., a przystąpimy do zawodów z wpisowym rzędu 50j., to wystarczą dwie porażki i zostaniemy z pustym kontem. Za to wybierając zawody, gdzie wystarczy wpisowe w wysokości np. 5j., mamy więcej szans na to, że uda się nam wygrać przynajmniej jedną z nagród.

poker

Przystępując do turnieju musimy także ustalić, ile możemy mu poświęcić czasu. W turnieju nie da się przerwać gry – odejście od stołu jest równoznaczne z przegraną. A popularne turnieje wielostolikowe mogą się ciągnąć godzinami, lepiej więc przy mocno napiętym grafiku dnia wybierać turnieje kameralne. Idealne będą rozgrywki typu sit and go. To turnieje jednostolikowe, na maksymalnie dziesięć osób. Rozegranie takiego turnieju trwa około godzinę, jeszcze mniej czasu potrzebne nam będzie na zawody pięcioosobowe – przy doświadczonych graczach dojście do finału zajmie góra 30 minut.

Osobną kategorią są turnieje kwalifikacyjne, inaczej satelity. Nie gramy w nich o pieniądze, ale o wejściówkę na najbardziej prestiżowe imprezy pokerowe, z wysokimi pulami nagród. Wygrywając turniej satelitę automatycznie wpisywani jesteśmy na listę zawodników, bez potrzeby wpłacania wysokiego wpisowego.

Interesujesz się pokerem? Wejdź na www.pokerbreaklive.net. Poker bez tajemnic, poszerzaj swoją wiedzę o pokerze bez granic.

VN:F [1.9.22_1171]
Ocena: 0.0/10 (0 głosów )
VN:F [1.9.22_1171]
Oceny: 0 (z 0 głosów)