Jak wygląda oszczędzanie na lokacie w polskim banku?

Napisany By blazej dnia Sty 21, 2016 | 0 komentarzy


Od lat wśród osób oszczędzających w naszym kraju największą popularnością niezmiennie cieszą się lokaty bankowe, jako jeden z najbezpieczniejszych i najprostszych w swoich założeniach produkt oszczędnościowo inwestycyjny. Lokata bankowa nie daje co prawda zawrotnych zysków, a na rynku usług bankowych oraz finansowych można znaleźć mnóstwo produktów oszczędnościowo-inwestycyjnych, które dają dużo wyższe stopy zwrotu. W czym zatem tkwi fenomen lokaty bankowej?

Bezpieczeństwo

Oszczędzając dbamy przede wszystkim o to, aby pieniądze będące wynikiem ciężkiej pracy oraz niejednokrotnie wielu wyrzeczeń były przede wszystkim bezpieczne, a dopiero później myślimy o możliwych do uzyskania zyskach w formie wysokiego oprocentowania. W to wymaganie klientów instytucji finansowych, którzy na co dzień oszczędzają pieniądze, doskonale komponuje się oferta lokaty bankowej, ponieważ jej podstawowym założeniem jest pieniądzebezpieczeństwo pieniędzy zdeponowanych w banku przez klienta.

Klient banku ma pewność, że pieniądze, które ulokuje w banku z powrotem do niego wrócą po upływie okresu lokaty. A dodatkowo otrzyma niewielki co prawda, ale jednak zarobek w postaci odsetek od zdeponowanych pieniędzy. Dla wytrawnych inwestorów i osób, które mają sporą wiedzę o finansach i inwestowaniu to wciąż niewiele, ale dla osób, które boją się ryzyka i nie mają wystarczającej wiedzy na temat finansów i inwestowania, bezpieczeństwo jakie zapewniają lokaty bankowe jest nie do przecenienia.

Pewność zysku

Elementem lokaty bankowej jaki dosyć ściśle wiąże się z bezpieczeństwem takiej inwestycji jest pewność zysku. W przypadku depozytów bankowych osoba deponująca swoje środki pieniężne w banku nie tylko ma pewność, że otrzyma z powrotem swoje pieniądze, ale również może oczekiwać zysku, który bez względu na wszystko zostanie wypłacony. Co prawda nie jest oszołamiający zysk, ale przy odpowiednim wyborze oferty może się okazać, że lokata jest dobrą alternatywą dla innych bardziej skomplikowanych inwestycji.

Szeroki wybór ofert

W Polsce działa ponad dwadzieścia banków, z czego każdy ma w swojej ofercie lokaty bankowe. Klient chcący założyć lokatę nie musi sprawdzać po kolei wszystkich ofert banków, ponieważ na stronach internetowych zajmujących się tematyką finansów regularnie publikowane są zestawienia – aktualny ranking ofert dostępny tu oszczednoscionline.pl/ranking-lokat. Ranking oprocentowania lokat pozwala na porównanie lokat w różnych bankach, dzięki czemu bez konieczności odwiedzania różnych instytucji klient może wybrać najlepszą dostępną obecnie na rynku ofertę lokat bankowych. Najlepsza lokata może dać zysk porównywalny nie tylko z obligacjami skarbowymi, ale nawet z obligacjami korporacyjnymi, które są obarczone o wiele wyższym ryzykiem niż mamy do czynienia przy korzystaniu z tradycyjnej lokaty bankowej.

Prostota

Niezaprzeczalnym plusem lokat bankowych jest ich prostota, ponieważ jest to produkt skierowany nie tylko do osób, które posiadają jakąkolwiek wiedzę o finansach, ale również do tych, którzy tej wiedzy nie posiadają wcale. Układ jest prosty – ty deponujesz w banku pieniądze, a bank zwraca je Tobie po umówionym okresie wraz z odsetkami.

VN:F [1.9.22_1171]
Ocena: 0.0/10 (0 głosów )
VN:F [1.9.22_1171]
Oceny: 0 (z 0 głosów)