Jak znaleźć odpowiedni katalog?

Napisany By Spoleczny dnia Lut 8, 2012 | 0 komentarzy


Przy wyborze katalogu stron, do którego zamierzamy dodać nasz serwis, weźmy pod uwagę parę wyznaczników, jakie oddziaływają na użyteczność katalogu. Artykuł ma charakter wprowadzający do katalogowania, czyli jednej z czynności efektem której jest zdobywanie sporej ilości stabilnych odnośników do wybranej witryny.

Na sam początek wiek – im bardziej wiekowy katalog, tym zazwyczaj posiada większy stopień zaufania i jest mocniej podlinkowany. Pierwszorzędny nie jest wskaźnik PR, jaki stracił ponad 5 lat temu swoje praktyczne zastosowanie, lecz wysoki PR przenigdy jeszcze nikomu nie zaszkodził.

Właściwy katalog powinien być profesjonalnie podlinkowany – analizując źródła odsyłaczy zwróćmy uwagę nie tylko na liczbę, lecz też na jakość i zróżnicowanie źródeł.

Szukając katalog, powinno się sprawdzić jakość serwisów (wraz z ich opisami), które są w jego spisie. Zrozumiałe jest wszakże, że zatwierdzając skopiowane opisy i słabe serwisy katalog nic nie zyska.

Warto zmienić skórkę katalogu ze standardowej zielonej, która jest domyślna po instalacji SEOkatalogu. Profesjonalny wygląd katalogu to rzecz, która buduje pewnego rodzaju wizerunek i przekonanie, że jest on także dla normalnych, przeciętnych internautów.

Rzeczą wiadomą jest, że jeśli coś jest za darmo, to prawdopodobnie jest to gorszej jakości niż coś, za co mielibyśmy płacić. Podobnie jest z katalogami stron internetowych. Po pierwsze – jeżeli człowiek za coś dostaje wynagrodzenie, to bardziej się do tego przykłada. Płatne katalogi nie muszą „użerać” się z całą górą niechcianej treści, jaka niestety nie pomija bezpłatnego katalogu, dzięki czemu właściciel ma więcej czasu na weryfikacje serwisów oczekujących do zatwierdzenia. Jeśli nie wiemy, gdzie konkretnie jest miejsce w którym można rozpocząć umieszczenie linku, to wpisz w wyszukiwarce frazę typu “katalog katalogów”.

Wniosek

Katalogowanie może i jest mniej skutecznie niż kiedyś, może stało się także droższe i dużo trudniejsze, jednakże jest to czynność, o której zawsze powinno się pamiętać, zwłaszcza na samym początku pozycjonowania.

VN:F [1.9.22_1171]
Ocena: 7.1/10 (16 głosów )
VN:F [1.9.22_1171]
Oceny: 0 (z 0 głosów)