Kolory w męskich stylizacjach. Czy aby na pewno wiesz jak je łączyć?

Napisany By Majkel dnia Kwi 7, 2017 | 0 komentarzy


Męskie stylizacje nie muszą być nudne i monotonne. Coraz więcej osób stawia na zabawę kolorami i odkrywanie nowych możliwości. Nie jesteś pewien, czy wybrany kolor dobrze sprawdzi się w połączeniu z inną barwą? Sprawdź nasze porady, a tworzenie kolorowych outfitów będzie jeszcze prostsze.

Do odważnych świat należy, eksperymentuj

męskie buty

Jeśli już zdecydowałeś się na eksperymentowanie z kolorami i chcesz wprowadzić do swojej szafy nieco więcej życia, to pamiętaj, że bardzo łatwo przesadzić. Nie ubieraj się od stóp do głów w jeden kolor, postaw raczej na wyraziste dodatki, lub jeden element ubrania, który będzie się wyróżniał. Kombinuj z połączeniami klasycznej czerni i bieli z krzykliwymi kolorami.

Fioletowy dodatek

Ten kolor dla większości mężczyzn bywa kłopotliwy i dobrze sprawdzi się jako dodatek, czyli krawat lub poszewka. Zazwyczaj unika się go jako punktu centralnego dla całej stylizacji. Najłatwiej jest połączyć go z kolorami takimi jak: szary, biały, granat, beż. Fioletowy dobrze sprawdzi się u osób z ciemniejszą karnacją.

Zielono mi, czyli różne odcienie zieleni

Największa zaletą zieleni jest to, że zazwyczaj pasuje do każdej karnacji i dobrze współgra z męskimi rysami. Dla osób początkujących w łączeniu kolorów poleca się kupić zielony szalik, krawat, czy nawet skarpetki. To dobry pierwszy krok, by oswajać się z kolorem i przekonać się do niego.

Najbardziej efektywne połączenie da z odcieniami szarości, granatu, brązu i bieli. Niepowodzeniem kończy się łączenie zielonego z czerwonym i fioletowym – wyjaśniają nam eksperci Missimi.

Jak na rozżarzonych węglach, czyli kolor czerwony

Kolor kojarzony z emocjami, miłością, namiętnością i pobudzonymi zmysłami. Kolor ten bardziej pasuje osobom o ciemniejszej karnacji i to właśnie one mogą sobie pozwolić na intensywne i krwiste czerwienie w swoich stylizacjach. Kolor czerwony nie jest wskazany osobom, które mają tendencję do częstego zarumieniania się. Odcienie czerwieni dobrze sprawdzą się w jesienno-zimowych klimatach. Kolor ten dobrze komponuje się z czernią, bielą i granatem.

Najtrudniejszy i najbardziej charakterystyczny – żółty

Z tego koloru należy korzystać rozsądnie i z umiarem, gdyż łatwo przejść z gustownej do śmiesznej stylizacji. Ciemniejsze odcienie żółtego, takie jak musztardowy czy brudny złoty dobrze będą komponowały się z jasną karnacją. Jako pierwszy zakup w tym kolorze poleca się np. T-shirt, który jest pod koszulą, czy kamizelką. Pozwoli to oswoić się z kolorem i nada całej stylizacji charakteru. Kolor żółty najlepiej i najbezpieczniej łączyć z beżem, odcieniami szarości oraz bielą.

Odpowiednia stylizacja to klucz do sukcesu

Jeżeli już poznałeś podstawowe zasady łączenia kolorów, możesz zacząć zabawę. Pamiętaj, że w każdej stylizacji powinien być kolor dominujący i kolor neutralny. Za kolory najbardziej naturalne można obrać biel i czerń. Do nich dobieraj przedstawione wyżej barwy, a Twoja stylizacja nabierze świeżości i odwagi.

VN:F [1.9.22_1171]
Ocena: 10.0/10 (1 głos )
VN:F [1.9.22_1171]
Oceny: +1 (z 1 głos)