Konto bankowe dla podróżujących

Napisany By blazej dnia Sie 5, 2016 | 0 komentarzy


Konto bankowe powinno być skrojona na miar potrzeb użytkownika. Na rynku usług bankowych jest szeroka oferta kont osobistych. Na pierwszy rzut oka wszystkie oferują podobne warunki, jednak to tylko złudzenie. Przeglądając szczegóły szybko przekonamy się w jak wielkim błędzie jesteśmy.

Wszystkie konta oferują podobny zakres usług, płatności kartą, wybieranie gotówki z bankomatu czy możliwość Savingsrobienia przelewów przez bankowość elektroniczną i mobilną, jednak ogólny koszt użytkowania każdego z nim może się znacznie różnić. Mimo, że wiele z ofert jest reklamowana jako „konta 0 zł”, za ich prowadzenie i korzystanie trzeba sporo zapłacić. W umowach jest wiele haczyków i kruczków, które sprawiają, że na naszym rachunku pojawi się obciągnie.

Konto jak ty

Wybierając konto bankowe trzeba wiedzieć na czym nam najbardziej zależy i jak często z konkretnej usługi korzystamy. Jeśli robimy dużo przelewów to najlepszym rozwiązaniem będzie dla nas rachunek umożliwiający wykonywanie darmowych transakcji. Jeśli nie rozstajemy się z naszą karta płatniczą, a jedyna gotówkę jaka posiadamy to drobne do parkometru, to warto wybrać ofertę, która nie tylko nie uderzy nas po kieszeni, ale która pozwoli nam na tym zarobić. Wiele banków oferuje promocje, które polegają na tym, że przy określonej liczbie transakcji bezgotówkowych na nasze konto wpada premia. W ten sposób można zarobić nawet kilkaset złotych. Oferty takich kont dostępne są na stronie oszczednoscionline.pl/konta-osobiste. A co jeśli często wyjeżdżasz za granice? Korzystanie z finansów poza granicami kraju nie powinno być problemem.

Konto dla globtroterów

Jeśli często wyjeżdżasz za granice, służbowo czy turystycznie to musisz tę kwestię uwzględnić przy wyborze konta osobistego. Niestety w przypadku wielu kont osobistych korzystanie z kart płatniczych i wybieranie pieniędzy z bankomatów wiąże się z prowizjami. Jak wiadomo podczas podróży najbezpieczniej nie nosić przy sobie większych sum pieniędzy, wiec swoboda w korzystaniu osobistych finansów za granicą to sprawa kluczowa. Obecnie spośród wielu ofert kont bankowych tylko kilka umożliwia bezpłatne wybieranie gotówki z bankomatów na całym świecie. do grona najciekawszych ofert dla podróżnych zaliczyć trzeba Smart Konto w Smart Banku, Ikonto w BNP Paribas oraz konto City Priority w CityHandlowym. Natomiast mając konto 360 w Milenium banku aby mieć możliwość bezpłatnego korzystania z konta trzeba co miesiąc na rachunek wpłacać minimum 1000 zł.

VN:F [1.9.22_1171]
Ocena: 0.0/10 (0 głosów )
VN:F [1.9.22_1171]
Oceny: 0 (z 0 głosów)