Lokata – strategia na bezpieczne oszczędzanie

Napisany By blazej dnia Kwi 8, 2013 | 0 komentarzy


Do ciągle najbardziej popularnych i lubianych sposobów oszczędzania pieniędzy zaliczają się lokaty terminowe. Osoby posiadające dużą sumę pieniędzy, bardzo często decydują się na takiego rodzaju opcję jej zainwestowania, która zaliczana jest do najmniej ryzykownych. Nasze pieniądze są bowiem objęte zabezpieczeniem przez Bankowy Fundusz Gwarancyjny.

Lokata zakładana jest na konkretny okres czasu, a dodatkowo bank dodaje do naszych oszczędności nam odsetki od tychże pieniędzy. Skala ich oprocentowania zależy głównie od okresu trwania lokaty oraz stóp procentowych. Chociaż profity w ten sposób naliczane nie są bardzo duże to jednak jest to pewny zysk, który motywuje sporo osób. Jeżeli natomiast zależy nam tylko na bezproblemowym dostępie do naszych pieniędzy, wystarczy nam założenie konta bankowego. Ich odmian jest również niezwykle dużo, zależnie od banku w którym chcielibyśmy takowe założyć, ale możemy wyróżnić dwa najistotniejsze rodzaje.

Aktualnie z pewnością większość spośród nas korzysta z różnych ofert proponowanych nam przez banki, z pomocą których obrót posiadanymi przez nas funduszami jest dogodniejszy. Jeżeli nasze oszczędności ulokowane są na koncie, możemy bez problemu wypłacać je w wyznaczonych bankomatach, czy najprościej płacić za nabyte towary czy usługi za pomocą karty.

Dzięki proponowanym usługom przeróżnych banków posiadamy też możliwość by zarabiać za pomocą powierzonych im oszczędnościom. Należy jedynie dokładnie zaznajomić się z wszelkimi ofertami konkretnych banków by znaleźć coś odpowiedniego do naszych wymagań. Wystarczy jedynie dokładnie przeanalizować naszą sytuację finansową aby wiedzieć, która opcja jest w naszym przypadku najbardziej opłacalna. Warto także zaznajomić się z wszelkiego rodzaju rankingami produktów proponowanych przez banki, które w ostatnich latach sporządzane są przez instytucje związane z finansami czy także przez media.

Pierwsze spośród nich to wszystkim znane konta osobiste, które aktualnie posiada niemal każdy. Bank prowadzący takie konto, zapewnia nam bezgotówkowe ulokowanie środków pieniężnych, prosty i nieograniczony dostęp do nich oraz możliwość wpłacania środków. Bywa to niezwykle praktyczne przede wszystkim w momencie przesyłania nam wypłaty przez pracodawcę. Dużym uproszczeniem dla dużej liczby klientów są również tak zwane zlecenia stałe, poprzez które systematycznie, we wskazanym przez nas terminie z konta przelewane są sumy pieniędzy, chociażby na uregulowanie rat kredytu. Sporo osób korzysta też z możliwości założenia konta oszczędnościowego, które związane jest z dodatkowy oprocentowaniem naszych środków. Mimo, że jest ono znacząco skromniejsze aniżeli w przypadku lokat terminowych to z kolei umożliwia o wiele swobodniejszy dostęp do posiadanych środków.

VN:F [1.9.22_1171]
Ocena: 0.0/10 (0 głosów )
VN:F [1.9.22_1171]
Oceny: 0 (z 0 głosów)