Miasta hazardu

Napisany By Mike Tarson dnia Mar 20, 2011 | 0 komentarzy


Wiele osób ucieka w świat gier w momencie, kiedy nie umieją sobie poradzić ze swoimi codziennymi problemami. Uważają, że uprawianie hazardu rozwiąże ich kłopoty. Ale bardzo często zdają sobie później sprawę, że są one początkiem nowych, finansowych. Ludzie lubią mieć pieniądze, i dla niektórych nie ma znaczenia jaką drogą są one zarabiane. Bowiem w wielu krajach hazard jest zakazany. Ale istnieją też miejsca, w których nie panują żadne ograniczenia. Jest to Las Vegas. Miasto, które odwiedzane jest przez miliarderów.


Ludzi, którym nawet przegrywanie sprawia przyjemność. Co roku przyjeżdża do niego miliony osób i ciągle te miejsce cieszy się dużą popularnością. Jednak stolicą hazardu jest Monte Carlo, miasto położone w Monaku. Na wyjazd do tych miejsc oczywiście nie może sobie pozwolić każda osoba. Wycieczki takie organizują sobie milionerzy, których po prostu jest stać na stratę pieniędzy. Bowiem nigdy nie wiedzą, czy wyjdą z kasyna bogatsi czy biedniejsi. Ale dla niektórych uprawianie hazardu na oczach innych nie daje przyjemności. Wolą grać w miejscach, w których obowiązują inne zasady gry. A gra toczy się nie tylko o pieniądze. Ale coś więcej. Firmę, nawet kobietę. Wiele reżyserów wykorzystało tematykę hazardu i gier w swoich scenariuszach. Uczynili z niego motyw przewodni. Oczywiście kasyna popularne są w większych miastach. Bowiem w nich mieszka więcej osób, które mogą sobie pozwolić na utratę miesięcznej pensji. Ale gry hazardowe pociągają wiele osób.

Nie tylko te pochodzące z wyższej klasy społecznej. Jednak nie każdy może sobie pozwolić na podjęcie, aż tak dużego ryzyka. Dlatego grają albo dla przyjemności albo o sumy, których utraty nie odczują. Liczy się dla nich sam fakt uczestniczenia w takiej formie rozrywki i wygrania. Nawet kilku złotych. Gry hazardowe nie zawsze muszą być niebezpieczne. Działają podobnie jak alkohol. W stosownej dawce nikomu nie zaszkodzą. We wszystkim należy zachować umiar i podchodzić do pewnych spraw z dystansem. Ważne jest, aby odejść od stołu albo wyłączyć monitor w odpowiednim momencie.

VN:F [1.9.22_1171]
Ocena: 6.9/10 (9 głosów )
VN:F [1.9.22_1171]
Oceny: 0 (z 0 głosów)