Najpopularniejsze czapki

Napisany By alfred.p dnia Lis 14, 2017 | 0 komentarzy


Nie ma wątpliwości, że rodzaje czapek dostępne dziś na rynku są bardzo różnorodne. Modne są dziś bowiem stosunkowo nowe czapki, wynalezione w XX wieku, jak i takie, które mają dłuższą historię. Jakie czapki są najpopularniejsze, a których już się dzisiaj nie używa?

Czapka bejsbolówka

Z całą pewnością dzisiaj nadal jedna z najpopularniejszych czapek, mimo że lata największej świetności czapka bejsbolówka ma już za sobą. W latach 90 XX wieku w Polsce nosili ją praktycznie wszyscy. W Stanach Zjednoczonych natomiast popularność zyskała mniej więcej 20 lat wcześniej.

Pierwotnie bejsbolówka nie miała być jednak wcale czapką codzienną. Była to czapka sportowa, wykorzystywana zwłaszcza przez bejsbolistów, skąd zresztą wzięła się jej nazwa.

Inne typy czapek z daszkiem

Generalnie, bejsbolówki to tylko jeden z wielu rodzajów czapek z daszkiem. Obok nich warto na pewno wymienić chociażby utwardzane, szerokie czapki, które zyskały popularność w ostatnich latach. Są one charakterystyczne dla kultury hip hop, jak i dla deskorolkarzy. Ponadto, warto też wspomnieć o tak zwanych czapkach tirówkach. Są one również lekko usztywniane, w kształcie zbliżonym do kwadratu. Nazwę swoją zawdzięczają szczególnej popularności wśród kierowców tirów.

Czapka zimowa

Czapki z daszkiem, które opisano powyżej, są czapkami letnimi. Chronią przed słońcem, ale nie przed chłodem. Zimą więc korzysta się z innego rodzaju czapek. Obecnie najpopularniejsze są zwyczajne czapki materiałowe na uszy bez żadnych dodatków. Zdarza się jednak, że czapka tego typu posiada niewielki daszek. Pojawiają się również czapki zimowe z pomponami. Wbrew pozorom, różne rodzaje czapek, również te dla dorosłych, a nie tylko dziecięce wyposażone są w pompony.

Kapuza

Niewątpliwie, kapuza kojarzy się przede wszystkim z przytwierdzanym do kurtki kapturem. Nazwy kapuza i kaptur są bowiem zamienne. Mało kto wie jednak, skąd wzięła się nazwa kapuza. Kiedyś była to bowiem bardzo popularna czapka. Przypominała nieco dzisiejsze kaptury, gdyż również zakrywała całą głowę wraz z uszami,a czasem również szyję.

Czapka pilotka

Niewątpliwie, kapuza i czapka pilotka to dwa rodzaje czapek, które są do siebie bardzo podobne.Jednakże, kapuza zwykle była robiona z futra, bądź innego miękkiego materiału. Pilotki przeważnie były skórzane. Różnica polega również na tym, że czapki pilotki wciąż są dzisiaj modne, a kapuzy spotyka się już bardzo rzadko. Ponadto, warto zauważyć, ze pilotka może być noszona zarówno na wiosnę czy jesienią, jak i zimą, o ile jest ocieplana.

Więcej informacji w tym o pozostałych rodzajach czapek znajdziecie na tej stronie http://rodzajeczapek.pl.

VN:F [1.9.22_1171]
Ocena: 0.0/10 (0 głosów )
VN:F [1.9.22_1171]
Oceny: 0 (z 0 głosów)