Palmtop – ciekawostki

Napisany By Krzysieczek dnia Lip 20, 2011 | 0 komentarzy


Palmtop to mobilne urządzenie zyskujące coraz większą popularność w naszym kraju. Mimo tego, że historia, palmtopów sięga lat dziewięćdziesiątych gdzie były głównie tylko atrakcyjnym i pożądanym gadżetem. Dzisiaj po długiej przerwie palmtopy stanowią mocny filar na rynku. Fakt ten wiąże się z dużą chęcią produkcji takich urządzeń przez firmy znane wcześniej tylko z produkowania telefonów komórkowych czy smartfonów. Na początek warto jednak dowiedzieć się, czym jest palmtop, czym się charakteryzuje i co czyni go tak wyjątkowym i atrakcyjnym produktem.


Urządzenie to najkrócej można scharakteryzować jako mały przenośny komputer bez problemu mieszczący się w dłoni czy kieszeni. W tym też fakcie kryje się największy sukces owego urządzenia. Ludzie żyjący w dzisiejszym świecie w dużym stopniu uzależnieni są od wysokiej technologii. Bardzo trudno przychodzi im się rozstawać z Internetem, muzyką czy filmami. Dlatego też powstało to urządzenie, które w sobie posiada funkcje dobrego komputera stacjonarnego, netbooka czy laptopa. Dzięki temu, że są wyposażone w systemy operacyjne światowych producentów, które dotąd znaliśmy tylko z naszych komputerów możemy na nich instalować oprogramowanie, które mamy na komputerze. Wśród takich programów możemy wyszczególnić wszelkiego rodzaju edytory tekstów biurowych, komunikatory internetowe czy odtwarzacze audio i video. Wystarczy tylko chwilowe podłączenie palmtopa przez kabel USB do komputera i wgranie na jego pamięć pliku instalacyjnego, aby cieszyć się ulubionymi programami na urządzeniu przenośnym.

Dodatkowo palmtopy bardzo często wyposażone są w WiFi, co pozwala na dostęp do Internetu praktycznie wszędzie gdzie znajdziemy nadajnik zbiorczy. Dzięki tej funkcji palmtop znalazł dużą liczbę klientów wśród ludzi biznesu, którzy bardzo często w swojej pracy potrzebują dostępu do Internetu o każdej porze dnia niezależnie od miejsca, w którym się znajdują. Jedynym negatywnym aspektem palmtopa jest jego cena, która zaczyna się od dwóch tysięcy złotych.

VN:F [1.9.22_1171]
Ocena: 7.0/10 (15 głosów )
VN:F [1.9.22_1171]
Oceny: 0 (z 0 głosów)