Podstawowa klasyfikacja inwestycji

Napisany By Majkel dnia Paź 27, 2012 | 0 komentarzy


Co to takiego inwestycje? Chyba każdy z nas doskonale to wie. Ale tak dla przypomnienia jest to celowe powierzenie swojego kapitału na rzecz rozwoju danej firmy czy też nabycia papierów wartościowych w celu wzbogacenia się.

rodzaje inwestycjiWzbogacenie przychodzi z czasem, nie jest ono natychmiastowe. Każdy z nas wie w co może zainwestować. Jednak nie każdy orientuje się jakie są rodzaje tychże inwestycji. Jeżeli chodzi o ten podział to następuje on pod trzema aspektami. Tymi aspektami jest oczywiście czas, cel oraz przedmiot inwestycji. Jeżeli chodzi o czas to wyróżniamy inwestycje krótkoterminowe, czyli takie, które trwają poniżej jednego roku.

Co warto wiedzieć o inwestycjach krótkoterminowych?

Taka inwestycja dotyczy przede wszystkim, akcji, udziałów; ogólnie rzecz biorąc wszystkich papierów wartościowych. Drugim rodzajem z zakresu tego podziału są inwestycje długoterminowe, czyli jak łatwo się domyślić trwają one powyżej dwunastu miesięcy i zazwyczaj pieniądze inwestowane są w nieruchomości, długoterminowe akta finansowe oraz rzeczy niematerialne. Jeżeli chodzi natomiast o przedmiot inwestycji to wyróżniamy inwestycje: rzeczowe, finansowe czy też w kapitał ludzki. W trzecim i ostatnim podziale, czyli ze względu na cel możemy wyróżnić: rozwojowe, dotyczące ustroju społecznego, , strategiczne, modernizacyjne, odtworzeniowe oraz te dotyczące interesu publicznego. Jak widać osobom, które kompletnie się na tym nie znają może to przysporzyć wiele trudności. Dlatego też proponujemy po prostu korzystać z pomocy specjalistów. To oni doradza najlepiej jak potrafią, ty na pewno nie będziesz stratny, a twoje pieniądze będą świetnie ulokowane.

Pamiętaj także, że musisz wybrać rodzaj inwestycji. Najlepiej kieruj się swoim doświadczeniem i wybierz coś na czym tak naprawdę dobrze się znasz. Będziesz po prostu mógł z boku kontrolować całą sytuacje i być świadomym tego co dzieje się z twoim kapitałem. Bardzo popularna swego czasu stała się inwestycja w kapitał ludzki. Jeżeli wierzysz w nasze młode pokolenie, myślę, że będzie to doskonały wybór.

VN:F [1.9.22_1171]
Ocena: 0.0/10 (0 głosów )
VN:F [1.9.22_1171]
Oceny: 0 (z 0 głosów)