Porównanie lokat z kontami oszczędnościowymi

Napisany By blazej dnia Sie 10, 2013 | 0 komentarzy


Konta oszczędnościowe są zupełnie inne a niżeli konta osobiste, gdyż nie jest wcale łatwo wypłacić środki z tego typu konta. Szczególnie jak sama nazwa już sugeruje, konta oszczędnościowe mają pomagać w zaoszczędzeniu pieniędzy, poprzez utrzymanie na wyznaczonych zasadach jakiejkolwiek kwoty na koncie. Konta oszczędnościowe zezwalają gromadzić nawet znikome sumy pieniędzy i pozyskiwać na ich posiadaniu na koncie, poprzez kilkustopniowe elementy procentowane, jakie umożliwia bank. Niezwykle istotną cechą konta oszczędnościowego jest fakt, że zezwala ono komfortowo zarządzać finansami ale też oszczędnościami, które zgromadziło się na koncie. Dzięki temu jest możliwość mieć pełną kontrolę nad środkami, jakie gromadzi się na takim koncie.

Konta osobiste są najczęściej wybieraną metodą depozytu, gdyż w teraźniejszych czasach ludzie dysponują wielkimi sumami pieniędzy i oczywiście bardziej dogodnie jest utrzymywać finanse na kontach osobistych a niżeli mieć je w formie gotówki. Konta osobiste, ma szansę posiadać każdy, gdyż potrzeba być osobą dorosłą, żeby mieć możliwość posiadać własne konto osobiste.

Konta osobiste, w zależności od propozycji, mają opcję posiadać bardzo dużo zróżnicowanych możliwości, jakie mają szczególnie uprościć korzystanie z tego typu konta każdemu klientowi. Szczególnie konta osobiste umożliwiają w niezwykle szybki i prosty sposób wybierać środki z konta. Jednak zazwyczaj każdy bank programuje maksymalną normę dzienną którą jest możliwość wybrać, będąc posiadaczem konta osobistego. Konta osobiste także posiadają czasami funkcję debetu. Chodzi o to, że w momencie transakcji pojawi się tego typu sytuacja, że nie wystarczy na koncie pieniędzy, to może suma środków na koncie przejść na kwotę ujemną i w przypadku pojawienia się jakichkolwiek pieniędzy, wyrównują one posiadany debet.

Lokaty terminowe, są zwłaszcza po to, żeby przez wyznaczony czas ulokować pieniądze na lokacie i zdobyć określoną kwotę przez oprocentowanie, jakie ustala bank na powierzoną sumę. Oczywiście wysokość oprocentowania, uzależniona jest w dużym stopniu od sumy, jaką planujemy przeznaczyć na lokatę terminową. Lokaty terminowe, otwierane są na pewny okres czasu i nie ma szansy pobrania pieniędzy, przed upłynięciem takiego terminu. Jedyna opcja występuje w chwili, gdy będziemy na pewno chcieli zakończyć lokatę. Należy jednak być świadomym, że w takim przypadku utraci się możliwość na zyskanie dodatkowych finansów z oprocentowania, które zostały wyznaczone na lokatę terminową.

VN:F [1.9.22_1171]
Ocena: 0.0/10 (0 głosów )
VN:F [1.9.22_1171]
Oceny: 0 (z 0 głosów)