Producenci modułów ledowych

Napisany By alfred.p dnia Sie 11, 2017 | 0 komentarzy


Moduły LED sukcesywnie wypierają tradycyjne formy oświetlenia. Nie tylko mają mnóstwo zalet, ale również pozwalają na zmniejszenie kosztów eksploatacji. Wykorzystywane są nie tylko w warunkach domowych, ale również obiektach publicznych. Coraz częściej spotyka się oświetlenie bilbordów, czy też oświetlenie uliczne, które bazuje na diodach LED. Ciężko wyobrazić sobie skuteczniejszą formę oświetlenia. Na rynku dostępnych jest wiele różnych układów ledowych.

Do najpopularniejszych producentów bez wątpienia zalicza się Samsung. Moduł LED Samsung to niezwykle szeroka oferta wysokojakościowych produktów, które zadowolą nawet najbardziej wymagające osoby. Jak każdy rodzaj oświetlenia, moduły LED posiadają swoje zalety i wady. Największym atutem diod ledowych jest wysoki poziom efektywności. Dostarczana energia w około 90% przekształcana jest w światło widzialne. Dla porównania w przypadku zwykłej żarówki, wartość ta oscyluje na poziomie 5-10%. Różnica jest kolosalna. Ponadto, całkowita długość pracy jest znacznie dłuższa niż w przypadku tradycyjnego oświetlenia. Trwałość modułu LED wynosi w przybliżeniu 50 000 godzin. Więcej o modułach LED znajdziesz na goq-led.pl/moduly-led.html.

Przeciętny czas użytkowania wynosi około 5 lat (a zazwyczaj jest to znacznie dłużej). Warto dodać, że zużycie nie następuje nagle i gwałtownie. Dioda stopniowo traci na intensywności, aż ostatecznie całkowicie przestaje oddawać światło. Dodatkowo jest to produkt o ponadprzeciętnej wytrzymałości mechanicznej. Nawet intensywne wstrząsy nie powodują jego uszkodzenia. Wielkim atutem jest również możliwość osiągnięcia niemal każdego koloru.Moduł LED świetnie nadaje się również do zaakcentowania konkretnego elementu, ponieważ diody emitują światło kierunkowe. Parametry pracy oświetlenia są rozwijane niemal natychmiast po włączeniu. Nie trzeba oczekiwać kilku minut na całkowitą gotowość do pracy. W przeciwieństwie do świetlówek kompaktowych istnieje możliwość działania ze ściemniaczami.

Moduły ledowe są również bezpieczne dla środowiska. Wytwarzają małą ilość ciepła, a także nie wymagają stosowania metali niebezpiecznych, takich jak np. rtęć. Główną jego wadą jest cena. Pomimo, że koszt początkowy inwestycji jest większy niż w przypadku tradycyjnego oświetlenia, to zwraca się on już po kilku miesiącach eksploatacji. Dla niektórych osób wadą modułu LED może być również zimny odcień światła. Zaburza on realne postrzeganie barw, a w niektórych sytuacjach może wymuszać stosowanie osłonek.

VN:F [1.9.22_1171]
Ocena: 0.0/10 (0 głosów )
VN:F [1.9.22_1171]
Oceny: 0 (z 0 głosów)