Rachunek oszczędnościowy sposobem na zarabianie na odsetkach

Napisany By blazej dnia Maj 23, 2013 | 0 komentarzy


Kolejnym rodzajem depozytu bankowego są popularne lokaty terminowe. W tej sytuacji umowa zawierana jest na ustalony okres i podobnie, jak w przypadku wcześniej wymienionych depozytów bankowych, również dotyczy trzymania gotówki w banku. W tym jednak przypadku bank zobowiązany jest oddać uzyskany kapitał razem z naliczonymi odsetkami na koniec czasu trwania umowy. Wchodząc w szczegóły, lokaty da się podzielić prócz tego na odnawialne i nieodnawialne. W tym pierwszym wariancie po zakończeniu umowy jest ona automatycznie ponawiana i nie następuje wypłata oszczędności dla klienta.

Niemniej jednak to konta oszczędnościowe stanowią godną polecenia metodę na odłożenie większych pieniędzy. Czasem bowiem bywa tak, że potrzebujemy zbierać jakieś oszczędności, jakie później chcemy wydać na jakiś cel. Nie zawsze wkładanie do skarbonki się udaje, bowiem możemy ciągle z niej podbierać jakieś grosze na aktualne wydatki. Rachunek oszczędnościowy pozwala jednak na zbieranie oszczędności z dużą stopą procentową. Klienci mają wówczas możliwość dostępu do oszczędności w wybranym momencie, naturalnie bez straty odsetek.

Konta osobiste można podzielić na wiele rozmaitych odmian, z których najbardziej znany jest w szczególności ROR, czyli konto oszczędnościowo-rozliczeniowe. Mianowicie prezentuje się ono w ten sposób, iż umożliwia zbieranie środków i przy okazji działa jako charakterystyczny wariant lokaty, czyli w przypadku znacznej sumy znajdującej się na koncie, naliczany jest co miesiąc odpowiedni procent, który w formie dodatkowych pieniędzy dodawany jest do całości ulokowanych przez nas środków.

Jednakże ostatnio kapitalizacja odsetek na ROR-ach stała się mniej atrakcyjna dla zwykłych zjadaczy chleba. W większości popularnych banków, które pracują od wielu lat, naliczane są miesięczne opłaty, które nie dla każdego są nieznaczne. W rezultacie za korzystanie z konta w wybranych bankach trzeba często zapłacić nawet i kilkanaście złotych. Szczęśliwie doskonałym rozwiązaniem okazują się być konta w bankowości internetowej, za których użytkowanie nie są naliczane żadne opłaty.

W obecnych czasach generalnie wszyscy mają konta osobiste. Są to jedne z kilku rodzajów depozytów w bankach, z których oczywiście korzysta generalnie każdy.

VN:F [1.9.22_1171]
Ocena: 0.0/10 (0 głosów )
VN:F [1.9.22_1171]
Oceny: 0 (z 0 głosów)