Ranking lokat bankowych – czy warto z niego korzystać?

Napisany By blazej dnia Mar 7, 2013 | 0 komentarzy


Jak zatem dostrzegamy, depozyty bankowe są niezwykle różne, toteż wszyscy mogą znaleźć dla siebie ten najciekawszy. Trzeba natomiast pamiętać, że pomimo zapewnienia im bezpieczeństwa przez Bankowy Fundusz Gwarancyjny, który wypłaca odszkodowania w razie bankructwa banków, wymaganym jest też akuratne rozeznanie konkretnych ofert i wyłonienie z nich takiej, która jest bez zarzutu.

Puentując, zanim rozpoczniemy współdziałanie z jakimkolwiek instytutem bankowym, sprawdźmy, czy ma on nieskazitelną renomę wśród konsumentów, czy ma wystarczający zakres propozycji i czy zajmują one najwyższe, kiedy sprawdzimy ranking lokat bankowych, czy jest weń uskuteczniane kompetentne doradztwo, czy jego witryna www jest przejrzysta i czy możemy za jej sprawą otwierać depozyty, oraz generalnie, czy obcujemy z faktycznym profesjonalistą, dla którego usatysfakcjonowanie klienta to najistotniejszy cel.

Co określamy depozytem bankowym? A no taką inwestycję, która jest oparta na zdeponowaniu jakiegoś kapitału bankowi, za co ten wypłaci odsetki, zależne od warunków umowy. Najpopularniejszym zeń są zaś konta bankowe, będące rejestrem bieżącego stanu należności między klientem i ośrodkiem bankowym, w ramach których pieniądze są magazynowane, ale totalnie dyspozycyjne, co umożliwia przeprowadzanie rozrachunków i innych działań pieniężnych. Do ich odmian wliczamy z kolei konta osobiste, jakie są przeznaczone do robienia zwyczajnych rozliczeń, rachunki pomocnicze, jakie posiadają pokrewne zeń zadanie, ale pozwalają na zrealizowanie tego w bankach ich nieotwierających, konta oszczędnościowe, jakie znamionują się większym oprocentowaniem, ale które służą do oszczędzania, a nie do przed chwilą nadmienionych, konta walutowe, które pozwalają na odkładanie funduszu w walucie obcej, i wiele pozostałych jak chociażby konta maklerskie.

Wyjątkowym rodzajem depozytu są zaś lokaty bankowe, na które środki pieniężne się przeznacza, ale te podlegają zamrożeniu i można je wyciągnąć nie prędzej niż po określonym najpierw czasie, wspólnie z odsetkami rzecz jasna. Tak jak w przypadku rachunków bankowych, grupują się one na kilka rodzajów, pośród których można wypisać lokaty denominowane, czyli otwierane w walucie zagranicznej, lokaty negocjowane, czyli pozwalające na targowanie się z bankiem o oprocentowanie i inne ustalenia w umowie, lokaty progresywne, w których stopień oprocentowania mnoży się razem z upływem czasu, lokaty terminowe, czyli prowadzone przez określony czas, lokaty rentierskie, w których odsetki są z miejsca wypłacane, a nie kapitalizowane, lokaty strukturyzowane, czyli posiadające przymioty funduszy inwestycyjnych, a także mnóstwo pozostałych.

VN:F [1.9.22_1171]
Ocena: 0.0/10 (0 głosów )
VN:F [1.9.22_1171]
Oceny: 0 (z 0 głosów)