Remont mieszkania

Napisany By Krzysieczek dnia Lip 20, 2011 | 0 komentarzy


Każdy z nas przeżył jakiś remont w swoim życiu. Niektórzy przeżyli remont generalny związany raczej ze stanem ich duszy, a niektórzy przeżyli całkiem normalny remont związany z miejscem, w którym mieszkali. Takie remonty mieszkań, domów czy jakiś lokali użytkowych potrafią dać się we znaki nawet tym najbardziej cierpliwym. Niestety zawsze przy remoncie okazuje się, że czegoś brakuje i trzeba ruszać do sklepu na wielkie poszukiwanie, bo niestety najczęściej rzecz, której brakuje wymaga wręcz odkrywania dużych sklepów na nowo.

Cóż, poza tym faktem, nagle okazuje się, że robotnikom zejdzie kilka dni dłużej, czyli, że będzie nas to kosztowało więcej pieniędzy. Jednak nie tylko czas okaże się naszym wrogiem, ale tez pewnie pogoda pokaże, że wie, kiedy padać. Deszcz przeważnie przychodzi, gdy ściany właśnie pomalowane piękną farbą mają schnąć, a nie schną, bo powietrze jest zbyt wilgotne. W dodatku robotnicy zawsze zostawiają po sobie wielki syf. Trzeba wszystko posprzątać. Powycierać wszystkie szafki i to nie tylko z zewnątrz. Nawet, jeśli przykryliśmy wszystko foliami to i tak kurz pod folię się dostał, albo jakieś odrobiny pyłu czy farby. Do tego wszystkiego okazuje się często, że robotnicy zapomnieli całkiem coś dokończyć lub połączyć i woda zamiast lecieć z kranu leci z jakiejś rury wprost na naszą nową podłogę. Cóż takie jest życie. To nie bajka tylko szara rzeczywistość i nawet przymknięcie oka nie pomoże nam w zniesieniu remontu w spokoju. Remont to nerwy, bo nad robotnikami trzeba stać i trzeba ich pilnować, nie można ich spuszczać z oczu, bo inaczej się rozleniwią i będą pracować wolniej bez zbędnego pośpiechu.

Jednak, kiedy już wielkie sprzątanie po remoncie będzie zakończone to naprawdę będzie zadowoleni z siebie i z tej decyzji o wielki gruntownym remoncie, bo dzięki temu mieszkanie często wygląda jak nowe, a przecież każdemu jest potrzebna odmiana. Zresztą w dzisiejszych czasach dobrze jest móc odmienić swoje mieszkanie i to w sumie nie za horrendalną stawkę.

VN:F [1.9.22_1171]
Ocena: 7.7/10 (12 głosów )
VN:F [1.9.22_1171]
Oceny: 0 (z 0 głosów)