Remonty mieszkań

Napisany By Krzysieczek dnia Lut 20, 2011 | 0 komentarzy


Kiedy bierzemy się za remont domu tak naprawdę nigdy nie wiemy, co jeszcze będzie do zrobienia. Wydaje nam się, że wszystko dobrze zaplanowaliśmy a tu zawsze okazuje się, że są jakieś dodatkowe koszta. Dlatego trzeba mieć, co najmniej trzydzieści procent więcej niż kwota, która wydaje nam się odpowiednia. Jeśli zależy nam na tym by nic nas nie zaskoczyło. A jak wiadomo lepiej być przygotowanym na wszystko, bo nikt z nas nie lubi nieprzewidzianych sytuacji. Najważniejsze to pamiętać o priorytetach, o tym, co jest istotne. Kiedy wybieramy fachowców dobrze zasięgnąć opinii wśród znajomych, którzy przechodzili już przez generalny remont, by pomogli nam dobrać odpowiednich speców.

To ważne, bo jeśli ktoś już sparzył się na jakiejś firmie warto mimo wszystko skorzystać z tego błędu. Jeśli chodzi o remonty to tu zasada uczenia się na własnych błędach raczej nie ma racji bytu, lepiej korzystać z uwag, które dają nam znajomi. Dobrze jest też, gdy ktoś może nadzorować robotników. Bo często robotnicy potrafią ‘bimbać’ w trakcie pracy a że zasada umiesz liczyć licz na siebie idealnie sprawdza się w takich sytuacjach to zapewne dobry wpływ na szybkość prac będzie miało spoglądanie na postępy przez właściciela lokum. Dobrze jest zacząć od energetyki, by później nie musieć kuć w świeżo wymalowanych ścianach. Zanim położymy podłogi dobrze jest skonsultować się z hydraulikiem. Najważniejsza jest logistyka i jeśli do końca nie wiemy, od czego zacząć przy remoncie generalnym porozmawiajmy z kimś, kto na remontach się zna i będzie w stanie nam pomóc ułożyć plan związany z pracą, z tym, kogo po kolei powinno się zatrudniać do prac przy naszym mieszkaniu.

Musimy też pamiętać, że sam remont to nie wszystko trzeba jeszcze po remoncie posprzątać, co również zajmie trochę czasu. Poza dodatkowymi pieniędzmi przygotujmy się, na co najmniej dwutygodniowy poślizg z pracami, lepiej z góry założyć, że pracownicy skończą później niż pieklić się, bo mają opóźnienie. Tak, więc pamiętajmy, że remont generalny to duże przedsięwzięcie logistyczne w dodatku poza nadszarpnięciem budżetu często też szarpie nasze nerwy.

VN:F [1.9.22_1171]
Ocena: 8.1/10 (16 głosów )
VN:F [1.9.22_1171]
Oceny: 0 (z 0 głosów)