SEO poradnik

Napisany By Krzysieczek dnia Lut 20, 2011 | 0 komentarzy


W ciągu ostatnich kilkunastu lat bardzo rozwinęła się technika. Komputery nie są już tylko sprzętem, którego używają informatycy oraz pracownicy biurowi. Korzysta się z niego również przy wielu innych okazjach., Stał się już nawet swego rodzaju centrum rozrywki. Z powodzeniem można na nim oglądać filmy, słuchać muzyki, grać czy czytać jakże popularne e-booki. Gdy pojawił się jeszcze dodatkowo internet., komputer stał się właściwie niezastąpiony. Stawia się już nie tylko na komputery stacjonarne. Ludzie coraz częściej wolą kupić przenośnego laptopa, żeby mieć łączność ze światem wszędzie, gdziekolwiek się pojawią. Możliwości internetu dostrzegać zaczęli też bardzo szybko przedsiębiorcy.


Początkowo stawiali przede wszystkim na tworzenie i prowadzenie profesjonalnej strony internetowej. Obecnie coraz częściej zakłada się też sklepy internetowe i prowadzi sprzedaż produkowanych przez siebie towarów. Żeby jednak pozyskać jak najwięcej klientów, trzeba odpowiednio zareklamować własną firmę i produkty. Zwykła internetowa reklama to za mało. O wiele lepszym pomysłem może okazać się zamiast tego pozycjonowanie. Wszystkie zabiegi, zwane też w skrócie SEO mają na celu poprawienie pozycji strony w wynikach wyszukiwania. Internauta, żeby znaleźć informacje w sieci, zazwyczaj wpisuje odpowiednie słowo kluczowe w oknie wyszukiwarki. Ta zaś w wynikach wyszukiwania, wyświetla w odpowiedniej kolejności adresy stron, które najlepiej pasują do zapytania. Liczy się nie tylko powiązanie strony z kluczem, ważna jest również ocena samej strony, która jest przez wyszukiwarki indeksowana i katalogowana.

W ramach pozycjonowania dokładnie opisuje się stronę, poprawia się jej strukturę, zamieszcza się na niej liczne teksty z odpowiednio plecionymi do nich słowami kluczowymi. Żeby jednak było to skuteczne, trzeba słowa lub całe frazy umieszczać w artykułach w odpowiedniej kolejności i formie gramatycznej. Bardzo popularne jest tez stosowanie linków i bannerów wymiennych do powiązanych stron. Dzięki temu obie witryny wzajemnie się promują.

VN:F [1.9.22_1171]
Ocena: 7.3/10 (12 głosów )
VN:F [1.9.22_1171]
Oceny: 0 (z 0 głosów)