Styl skandynawski zagościł na stałe nie tylko w naszych wnętrzach. Sprawdź jakie zabawki doskonale pasują do minimalistycznego designu

Napisany By Majkel dnia Gru 27, 2016 | 0 komentarzy


Styl skandynawski charakteryzuje prostota, funkcjonalność oraz stawianie przede wszystkim na naturalne materiały. Nic więc dziwnego, że jego miłośnicy nie tylko aranżują pod niego swoje wnętrza, ale też przebudowują całe swoje życie. Jeżeli takie osoby są w Twoim otoczeniu warto wybrać na prezent zabawki, które nie będą zbytnio odbiegały od tej konwencji.

Pluszowy biały królik i inne maskotki

Jeżeli nie masz pojęcia czym interesuje się dziecko Twoich znajomych, a nie chcesz wyjść na totalnego ignoranta – postaw na maskotkę. Sympatyczny pluszaczek na pewno przypadnie do gustu zarówno chłopcu jak i dziewczynce, niezależnie od wieku. W tym roku na topie są pluszowe białe króliki, które mają miękkie futerko i długie łapki oraz uszka. Taką maskotkę można bez trudu kupić w sklepie ze skandynawskimi akcesoriami. Jeżeli wiesz jaki jest ulubiony kolor dziecka możesz go również wybrać w pastelowym kolorze.

Drewniane klocki lub puzzle dla małych konstruktów

Kiedy pociecha jest już w pewnym wieku, czyli ma 3-4 lata można jej z powodzeniem kupować bardziej wyszukane prezenty. W tym wypadku idealnym rozwiązaniem są klocki oraz puzzle wykonane w całości z drewna. Nie tylko można z nich tworzyć ciekawe konstrukcje, ale też są w pełni bezpieczne dla dziecka. Nie są bowiem barwione przy użyciu ostrej chemii i nie trzeba się obawiać ugryzienia czy włożenia przez małego człowieka takiego elementu do buzi.

Plecaki, lunchboxy i bidony dla małych odkrywców

skandynawski stół

Flickr.com na lic. CC 2.0 przez Jens karlsson

W pewnym wieku każdy młody człowiek przekształca się w zdobywce świata. Wiadomo zwykle ciekawość zostaje zaspokojona na podwórku czy najbliższym otoczeniu. Jednak warto w tym wypadku zadbać o odpowiednie akcesoria. Jeżeli rodzice są miłośnikami skandynawskiego stylu, bez problemu znajdziesz tego typu rzeczy w skandynawskim sklepie. To nie tylko drewniane sztućce czy talerzyki, ale również zmyślne pudełka na lunch, estetycznie zdobione bidony oraz pojemne plecaki. Mnogość wzorów i kolorów sprawia, że bez problemu skompletujesz odpowiedni zestaw zarówno dla małego Indiany Jonesa jak i Lary Croft.

Wybór zabawek na prezent dla dziecka jest niezwykle trudny, zwłaszcza gdy powinny trafić w gust zarówno małych jak i ich rodziców. Na szczęście sklepy ze skandynawskimi akcesoriami mają bardzo wiele propozycji, które spodobają się i jednym, i drugim.

Wszystko zależy już tylko od fantazji oraz budżetu jaki został przeznaczony na zakupy. Mam nadzieję, że chociaż trochę przybliżyłam wam temat ekologicznych zabawek, po więcej informacji zapraszam na mojego bloga: http://ptaszynka.pl

VN:F [1.9.22_1171]
Ocena: 10.0/10 (1 głos )
VN:F [1.9.22_1171]
Oceny: +1 (z 1 głos)