Typ telefonu

Napisany By Krzysieczek dnia Mar 20, 2011 | 0 komentarzy


Telefon komórkowy to wynalazek dwudziestego pierwszego wieku. W dzisiejszym świecie praktycznie każdy korzysta z tego cudu techniki, poczynając od najmłodszych dzieci, które bardzo często mają swój własny telefon w wieku sześciu lub siedmiu lat kończąc na seniorach, którzy jeszcze nie dawno nie wyobrażali sobie, że będą posiadać własną komórkę. Wynalazek ten swoją popularność na całym świecie zawdzięcza głównie swobodzie kontaktowania się z dowolnego miejsca o dowolnej porze za pośrednictwem telefonu.


Czyli reasumując telefon komórkowy to przenośny aparat do rozmów. Na rynku istnieje wiele typów telefonów komórkowych, a co za tym idzie potencjalny klient ma, wśród czego wybierać. Pierwszym typem telefonu komórkowego jest telefon o budowie tradycyjnej. Typ ten charakteryzuje się tym, że zarówno wyświetlacz jak i klawiatura umieszczone są na jednej platformie. Klawiatura znajduje się tuż pod wyświetlaczem. Rodzaj takiej budowy ceniony jest bardzo wśród ludzi, którzy na pierwszym miejscu stawiają sobie prostotę i funkcjonalność. Telefony o tej budowie są jednymi z prostszych w obsłudze. Kolejny rodzaj to telefony slide. Ich główną cechą jest ruchomy korpus. Tutaj klawiatura nie znajduje się już na jednej platformie z ekranem, lecz jest schowana pod nim a gdy chcemy z niej skorzystać po prostu rozsuwamy telefon. Typ ten cieszy się dużym zainteresowaniem wśród młodzieży i jest jednym z lepiej sprzedających się obecnie na rynku. Następnym rodzajem telefonów są komórki z klapką. Jest to opcja coraz rzadziej spotykana wśród producentów, jednak posiadacze tego typu telefonów doceniają je głównie za dużą odporność na zniszczenia.

Dzięki temu, że telefon składa się z dwóch otwieranych części, na których kolejno znajduje się ekran i klawiatura łatwo jest uniknąć przypadkowego zadzwonienia, gdy mamy telefon w kieszenie czy uszkodzeń, zarysowania na ekranie. Ostatnim typem cieszącym się największą popularnością są telefony dotykowe. Rodzaj tych telefonów to najczęściej sam wyświetlacz za pomocą, którego obsługiwane są wszystkie opcje w naszym telefonie. Nie mamy tu żadnych joistyków czy strzałek wszystko wykonujemy dotykając ekran własnymi palcami.

VN:F [1.9.22_1171]
Ocena: 7.6/10 (11 głosów )
VN:F [1.9.22_1171]
Oceny: 0 (z 0 głosów)