Ubezpieczenie nie chroni od kradzieży, ale wyłącznie jego. Sam musisz zadbać o zabezpieczenie swojego auta

Napisany By Majkel dnia Sty 5, 2017 | 0 komentarzy


Kiedy oglądamy reklamy towarzystw ubezpieczeniowych możemy ulec złudnemu przeświadczeniu, że ten oto pakiet AC ochroni nasze auto przed wszystkimi nieszczęściami. Głos z telewizora przekonuje o tym, by wykupić dany pakiet zaraz od ręki. Wiadomo takie ubezpieczenie jest bardzo potrzebne, jednak nie zwalnia to nas z tego by odpowiednio zabezpieczyć swój pojazd przed kradzieżą.

Oglądając statystyki policyjne czy słuchając wiadomości odnosimy wrażenie, że łupem złodziei padają wyłącznie bardzo luksusowe modele. To tylko po części prawda, gdyż profesjonaliści kradną auta wyłącznie na zlecenie, ale takich jest garstka. Najczęściej włamania oraz kradzieży samochodu dokonują totalni amatorzy, którzy tylko wykorzystali swoją szansę. Często właściciele pojazdów nie mają żadnych innych zabezpieczeń poza centralnym zamkiem. Co prawda jest on pewnego rodzaju utrudnieniem, ale na pewno nie zniechęci złodzieja. Oto kilka podpowiedzi co należy zrobić by uchronić się przed utratą 4-kółek.

Blokada mechaniczna nie taka zła jakby się wydawało

Zapewne większość z nas słysząc określenie „blokada mechaniczna” ma wizje drogą przypiętego do kierownicy za pomocą kłódki. To widok, który często „zachwycał” nasze oczy w latach 90, na szczęście jednak obecnie stał się przeżytkiem. Z resztą dla współczesnego złodzieja pojazdów usunięcie tego typu blokady to kilka sekund. Ci bardziej sprytni po prostu zdejmą kierownicę z drążka, a następnie pozbędą się zabezpieczenia. Na szczęście z duchem czasu nastąpił przełom w tworzeniu blokad mechaniczny i wbrew pozorom wcale nie są aż tak nieskuteczne.

Materiał powstał przy współpracy z ekipą Lock Busters

Lock Busters Poznań

Obecnie mechanizm blokujący kierownicę umieszcza się poza kolumną kierowcy, w miejscu o którym wie wyłącznie właściciel. Mnie doświadczony złodziej może co prawda dostać się do samochodu, ale po pierwszej próbie uruchamiania spotka go niespodzianka i w tym momencie może zrezygnować z dalszych działań. Innym sposobem ustrzeżenia naszego pojazdu przed kradzieżą jest zamontowanie mechanicznej blokady skrzyni biegów. W tym wypadku polecamy udać się do specjalistów zajmujących się na co dzień montowaniem autoalarmów. Potrafią oni zainstalować blokadę w otworach technologicznych w taki sposób, że praktycznie jest niezauważalna gołym okiem.

Wyposaż auto w autoalarm oraz immobiliser

To trochę droższe, acz bardziej skuteczne sposoby zabezpieczenia swojego pojazdu. Dźwięk syreny autoalarmu skutecznie spłoszy złodzieja. Natomiast immobiliser uniemożliwia odpalenie silnika osobom postronny. Trzeba zatem wiedzieć gdzie jest ukryty wyłącznik, a może się on znajdować praktycznie w każdym zakamarku pojazdu.

VN:F [1.9.22_1171]
Ocena: 10.0/10 (1 głos )
VN:F [1.9.22_1171]
Oceny: +1 (z 1 głos)