Uzależnienie od hazardu

Napisany By Mike Tarson dnia Maj 20, 2011 | 0 komentarzy


Każdy człowiek ma słabość do pewnych rzeczy. Szczególnie trudno jest jemu się uwolnić od różnego rodzaju używek. Potrzebna jest tutaj samodyscyplina i wytrwałość. A nie każdy może pochwalić się taką wytrzymałością. Do tej listy można również dopisać hazard. Uzależnienie od gier hazardowych. Duża część ludzi widziała w nich szybki sposób zarobienia pieniędzy, wzbogacenia się. Jednak rzeczywistość okazała się inna, trudniejsza. Życie z hazardzistą nie jest łatwe. Zmaganie się z jego problemami i słabościami wymaga dużo siły, wiary i przekonania. Bardzo często zarówno hazardzista, jak i jego rodzina potrzebują pomocy osób trzecich.

Specjalistów, którzy pracują z takimi ludźmi każdego dnia. Ludzie mogą grać zarówno w kasynach realnych, jak i wirtualnych. Adrenalina, która towarzyszy podczas tych zabaw jest naprawdę duża. Człowiek, kiedy gra znajduje się w innym świecie. Liczy się dla nich ruletka, bingo czy blackjack i przyjemność płynąca z wygrania pieniędzy. Na wygraną mogą liczyć te osoby, które mają wiedzę na temat reguł obowiązujących przy grze w blackjacka czy baccarata. W innym razie najczęściej czują smak przegranej. Nie tylko mężczyzn fascynuje świat gier. Kobiety również chętnie odwiedzają kasyna. Jednak one wolą gry lżejsze, w których szczęście ma większe znaczenie niż doświadczenie. Grają one również częściej o mniejsze sumy. Wygrana niewielkiej kwoty sprawia dla nich przyjemność i daje dużo satysfakcji. Nie znaczy to jednak, że nawet bingo nie potrafi zawrócić w głowie. Przy graniu w tego typu gry należy wykazać się rozwagą.

A niektórym jej brakuje. Chęć wygrania i zdobycia łatwych pieniędzy jest silniejsza. Hazard w niektórych krajach jest zabroniony. Nie znaczy to jednak, że zainteresowane osoby nie znalazły na to sposobu. Osoby, które posiadają środki potrafią grać o bardzo duże pieniądze. Czasami nawet gra jest o wyższą stawkę. Ludzie szukają rozrywek, czegoś co nada ich życiu sensu. Niektórzy widzą go właśnie w chodzeniu do kasyna. Miejsca, które najczęściej jest początkiem ich nowych problemów, a nie końcem starych.

VN:F [1.9.22_1171]
Ocena: 7.1/10 (16 głosów )
VN:F [1.9.22_1171]
Oceny: 0 (z 0 głosów)