Wyniki wyszukiwania

Napisany By Krzysieczek dnia Lip 20, 2011 | 0 komentarzy


Sieć internetowa choć rozwija się zaledwie od kilkunastu lat, to jednak w tym krótkim czasie zdołała pozyskać już miliony użytkowników na całym świecie. Globalne zasoby sieciowe liczą już tysiące a nawet miliony stron, dzięki czemu internet jest już słusznie nazywany skarbnicą wiedzy na każdy możliwy temat. Jednak wiele stron to jednak mało wartościowe witryny stworzone przez prywatnych użytkowników i z czasem pozostawione same sobie. Trzeba być czasami nie lada mistrzem, żeby znaleźć w sieci naprawdę wartościowe informacje.

Nad tym samym problemem biedzą się też przedsiębiorcy, który dostrzegli w sieci szansę na pozyskanie nowych klientów i znacznie zwiększenie zysków swojej firmy. Świetnie zaprojektowana firmowa strona internetowa czy sklep www to obecnie za mało, żeby zwrócić uwagę klientów. Trzeba również zainwestować w jej odpowiednie wypromowanie. Niektórzy stawiają na tradycyjne reklamy internetowe, jednak o wiele lepszym pomysłem jest pozycjonowanie strony. Wyskakujące okna reklam na głównych portalach zazwyczaj się zamyka, a maile reklamowe jak najszybciej usuwa się z poczty. Tymczasem strony, które wyświetlą się w wynikach wyszukiwania, każdy internauta zazwyczaj z pełną uwaga przegląda. Warto więc pójść w tym kierunku. Każda wyszukiwarka, żeby szybko wyświetlić listę stron internetowych musi je w jakiś sposób porządkować. Zazwyczaj poszczególne strony są więc oceniane, katalogowanie i indeksowane. Gdy internauta wpisze w oknie wyszukiwarki konkretną frazę w wynikach wyświetlają się zawsze najbardziej wartościowe i przy tym spełniające warunki zapytania strony.

Osoby które zajmują się pozycjonowaniem, wykonują wiele czynności i zadań. Zazwyczaj publikuje się teksty z odpowiednio dobranymi słowami kluczowymi. Można również postawić na linki wymienne do innych stron. Dzięki temu obie, powiązane tak witryny wzajemnie się promują i podnoszą swoje pozycje w wynikach wyszukiwania. Można też dokładnie opisać stronę, poprawić jej układ oraz wprowadzić bardziej przyjazny i łatwy do zapamiętania adres.

VN:F [1.9.22_1171]
Ocena: 6.8/10 (17 głosów )
VN:F [1.9.22_1171]
Oceny: 0 (z 0 głosów)