Zabawa połączona z edukacją, czyli tablice edukacyjne dla dzieci. Które z nich są najlepsze?

Napisany By Majkel dnia Kwi 14, 2017 | 0 komentarzy


Rozwój dziecka jest procesem ciągłym, który nie zatrzymuje się nawet na chwilę. Codziennie zdobywana i przyswajana wiedza przygotowuje dziecko do życia w społeczeństwie. Odpowiednie materiały edukacyjne pomagają zapoznać się z otaczającym światem i sprawiają, że nauka poprzez zabawę to przyjemność.

Wielotorowe zastosowanie tablic edukacyjnych dla dzieci

Kiedy dziecko wejdzie w etap ciągłego wypytywania o otaczający świat, warto zastanowić się nad zakupem tablicy edukacyjnej, która nie tylko ułatwi pracę rodzicom, ale także zadowoli dziecko. W zależności od tego, co rodzic chce przekazać dziecku, ma do wyboru różne tablice edukacyjne, które można zastosować na wielu płaszczyznach nauki – mówią eksperci sklepu Prace Dyplomowe.

Tablica motywacyjna, czyli pomoc w wychowaniu dziecka

Nauczenie dziecka odpowiednich zachowań bywa trudne i mozolne, rodzice często się poddają i zostawiają dziecko samo sobie. Tablica motywacyjna wprowadza swego rodzaju dyscyplinę i staje się elementem dnia codziennego. Taki materiał edukacyjny zazwyczaj podzielony jest na tygodnie, w których można przyznawać pozytywne żetony za dobrze wykonane zadanie (np. posprzątanie pokoju, samodzielne ubranie się). Nie warto kupować tablic motywacyjnych z systemem kar, czyli negatywnych buziek lub błyskawic – takie rozwiązanie zazwyczaj przynosi efekt odwrotny do zamierzonego.

pierwszy dzień w szkole

Fot. Flickr.com CC 2.0 Nikita

Rodzaje tablic edukacyjnych

Zdecydowanie się na konkretną tablicę edukacyjną w dużej mierze zależy od preferencji dziecka. Warto zastanowić się nad tym, z jakimi materiałami dziecko pracuje najczęściej – kreda, magnes, mazak? Do wyboru są:

1. Tablice kredowe – najbardziej klasyczne, do rysowania służy kreda szkolna, mogą przybierać różne kształty, stać na podłodze lub być powieszone na ścianie,
2. Tablice magnetyczne – bardzo popularne, suchościeralne, do rysowania służą specjalne mazaki przystosowane do powierzchni tablicy, magnes wewnątrz tablicy pozwala na zawieszenie prac dziecka lub kartek z przypomnieniami czy zadaniami,
3. Tablice dwustronne – uniwersalne rozwiązanie, w którym jedna strona służy do pisania kredą, a druga do pisania specjalnymi flamastrami oraz przyczepiania notatek na magnes, często wyposażone są w magnesowe cyferki i literki co ułatwia naukę,
4. Tablice samoprzylepne – kredowe, suchościeralne, folię z tablicą nakleja się na wybrany fragment ściany lub mebla, takie rozwiązanie dobrze sprawdzi się w mniejszych pomieszczeniach,
5. Tablice korkowe – zazwyczaj wiesza się je na ścianie w okolicy biurka, gdzie dziecko spędza najwięcej czasu, służą do przypinania ważnych notatek, pamiątek oraz prac dziecka.

Dodatki – czego jeszcze może nauczyć się dziecko?

Niestandardowe tablice edukacyjne posiadają np. liczydło, które ułatwia dziecku zapoznanie się z królową nauk – matematyką. Inne tablice mogą być wyposażone w specjalną rolkę papieru do pisania i rysowania. Zegar analogowy pozwoli dziecku samodzielnie ustawić godzinę i zapoznać się z funkcjami wskazówek.

Wiesz, że? Materiał, który właśnie przeczytałeś został przygotowany przez zespół Prace Dyplomowe

www.pracedyplomowe.net.pl

VN:F [1.9.22_1171]
Ocena: 10.0/10 (1 głos )
VN:F [1.9.22_1171]
Oceny: +1 (z 1 głos)