Zapytanie w wyszukiwarce

Napisany By Krzysieczek dnia Maj 20, 2011 | 0 komentarzy


Internet w ciągu zaledwie kilkunastu lat od chwili swojego powstania zdobył ogromna popularność. Dziś trudno już sobie wyobrazić bez niego zwykły dzień. Korzysta się przecież z niego zarówno w pracy czy szkole, jak również w domach. Dzięki licznym wirtualnym usługom z powodzeniem drogą elektroniczną można już załatwić wiele rutynowych spraw. Sieć to przede wszystkim źródło informacji na każdy możliwy temat, ale coraz częściej prowadzi się przez internet różne rodzaje działalności nastawione na zysk. Przedsiębiorcy słusznie zauważyli, ze przez internet mogą tanim kosztem pozyskać tysiące nowych klientów i wejść na kolejne rynki. Wszystko to zaś stosunkowo niskim kosztem.


Wystarczy przecież stworzyć odpowiednią stronę internetowa oraz sklep internetowy. Ale tu jednak zaczynają się schody, Niezależnie od tego jak wspaniała bezie strona, to wciąż będzie ona jedynie jedną z tysięcy internetowych stron w sieci. W takiej sytuacji konieczna staje się już odpowiednia reklama. Zamiast inwestować w wyskakujące okienka na głównych portalach, o wiele lepiej jest zdecydować się na pozycjonowanie swojej strony. Każdy internauta, gdy czegokolwiek szuka, to zawsze wpisuje odpowiednie hasło w oknie wyszukiwarki i następnie uważnie studiuje pierwsze strony z wyników wyszukiwania. Tylko ci bardziej cierpliwi zaglądają do dalszych stron. A nierzadko w wynikach wyszukiwania pojawiają się ich tysiące. Pozycjonowanie ma celu podniesienie pozycji danej strony w tych wynikach, dzięki czemu wzrasta prawdopodobieństwo, że internauta zajrzy właśnie na tą stronę. W ramach pozycjonowania można wykonywać wiele różnych czynności.

Powszechne są zwłaszcza linki wymienne. Można też opublikować na stronie liczne teksty ze słowami kluczowymi czyli wyrazami lub całymi frazami, które internauta prawdopodobnie wpisze w oknie wyszukiwarki. Można także dokładniej opisać całą stronę oraz poprawić jej układ. Na plus zadziałać może też poprawienie prędkości ładowania strony oraz zastosowanie bardziej przyjaznego adresu, który nie będzie zawierał już ciągu liczb a ni znaków specjalnych.

VN:F [1.9.22_1171]
Ocena: 6.7/10 (13 głosów )
VN:F [1.9.22_1171]
Oceny: 0 (z 0 głosów)